Gå til innhold

Comfortfood.


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hvis du kun hadde vanlige matbutikker tilgjengelig hva ville du kjøpt å spise som ikke krever veldig lang tid til tilberedning og som er skikkelig digg? Type comfort food eller om du ser for deg at du hadde en liten hangover og bare vil ha noe godt/usunt og ikke orker stå lenge på kjøkkenet. Oppskrifter på noe? 

Anonymkode: 5c5a0...425

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Pizza funker alltid, kan lages kjapt med ferdig bunn og ferdigraspa ost eller bare kjøp en frossenpizza. Eller kanskje nudler og vårruller.

Skrevet

Tror nok det hadde blitt pizza. Enkelt å lage og kan varieres i det uendelige omtrent 😊 Tror nok at jeg aldri kommer til å bli lei av pizza ♥️ Aller helst hjemmelaget selvfølgelig 😁

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Ferdig focaccia eller annet godt brød/rundstykke med avokado 😋 

Ferdig naanbrød jeg bare tar i brødristeren, med ferdig supp til (disse som er med væske) er også veldig godt.
Jeg lager ofte mine egne supper også. Mais, sopp, blomkål, gulrot. Mais er kjempelett og utrolig godt. Bare en boks med mais, sammen med en liten potet, litt vann, soyasaus, pepper, og eventuelt næringsgjær om du har. Kok opp, og mørt, og mos med stavmikseren. Tomatsuppe med tomater på papp/boks er også veldig lett. Kok opp de på papp. Kjøp den moste, helt jevne varianten om du ikke gidder å bruke stavmikser. Varm opp, tilsett urter (tørkede som oregano og basilikum, eller «pizzakrydder»/middelhavskrydder fungerer utmerket). En skvett med melk/fløte om du ønsker det, men ikke nødvendig, men tilpass tykkelsen eventuelt med mer vann ved oppkok. Smak til med salt og pepper. 

Skål med fryste edamamebønner med salt, som er varmet i mikroen er også rågodt, og kunne hatt det til begge de over. De funker som snacks, og er litt fingermat, men ikke potetgull heller. Cherrytomater kan også erstatte potetgull. Druer er i samme gaten, og kunne vært dessert. 

Endret av Daisy-love
Skrevet

Nachos er en vinner slike late dager.

Krever i praksis kun å steke en kjøttdeig med krydder. Så hiver man nachos på et brett, strør over kjøttdeig, mais, litt salsa, og revet ost. Som minimum. Og gratinerer noen minutter. Og har rømme og guacemole som dipp. 

Anonymkode: eb013...51d

  • Liker 1
Skrevet

Pasta alfredo med kyllingfilet 🥰

Anonymkode: 2c80d...8d2

Skrevet (endret)

Nachos

Tikka Masala 

Sticky kjøttdeig med nudler

Endret av Sally-Go-Round
Skrevet

Pizza :) Hver gang. 

Legger på ekstra ost og spekeskinke på toppen, masse hvitløksdressig og Pepsi max. 

Slår aldri feil, nam. 

Anonymkode: 17db1...449

  • Hjerte 1
Skrevet
Sally-Go-Round skrev (19 minutter siden):

Nachos

Tikka Masala 

Sticky fried kjøttdeig med nudler

Sticky fried kjøttdeig , hvordan? 

Anonymkode: 5c5a0...425

Skrevet

Jeg elsker brød, så jeg hadde valgt surdeigsbrød eller rundstykke med røkelaks og eggerøre. Eller en god skinke og ost, med masse paprika på 😍 Dessertskive; peanøttsmør og banan. 

Anonymkode: 9be1e...c1b

  • Liker 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (19 minutter siden):

Sticky fried kjøttdeig , hvordan? 

Anonymkode: 5c5a0...425

Feks denne oppskriften 😊 

  • Liker 1
  • Nyttig 1
Skrevet

Muligens kebab

Anonymkode: c167d...179

Skrevet

Klikket meg inn igjen. Og den ultimate maten er egentlig; Gyros. 

Men det krever litt tid på kjøkkenet. 

Anonymkode: eb013...51d

Skrevet

Stekte pølsebiter med makaroni og ost 😃

Anonymkode: 5601f...b05

Skrevet

Laksetartar (salmaburger, creme fraiche, litt trøffelmajones, krydder og gressløk eller vårløk) på kjeks/flatbrød. Salta edamame ved siden av.

Anonymkode: da996...0bc

Skrevet

Som ikke krever noe? Rema sine hot wings med cheddar dip og stangelleri.

Skrevet
Aristoteles skrev (4 minutter siden):

Som ikke krever noe? Rema sine hot wings med cheddar dip og stangelleri.

Oi takk for godt tips! 😁

 

AnonymBruker skrev (1 time siden):

Laksetartar (salmaburger, creme fraiche, litt trøffelmajones, krydder og gressløk eller vårløk) på kjeks/flatbrød. Salta edamame ved siden av.

Anonymkode: da996...0bc

Takk for et i mine øyne litt annerledes tips. Kanskje ikke som comfort food, men 

Anonymkode: 5c5a0...425

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...