Gå til innhold

Vektnedgang i overgangsalderen.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Man leser så mye om vektøkning blant kvinner i overgangsalderen. Er det noen andre som meg som har opplevd det motsatte?

Jeg har begynt å få enorm matlyst, men jeg har problemer med å holde vekta oppe. Nå er jeg vel på midten av skalaen på normalvektig, men jeg vet om jeg ikke spiser mer enn normalt går vekta fort nedover. Dette har begynt å bli ett problem fordi jeg må spise hele tiden! 

Ja, ett luksusproblem, men det er ikke bare-bare.

Anonymkode: 4c47f...6ce

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sjekk stoffskiftet ditt. Det der høres ikke normalt ut.

Anonymkode: 3e5b5...3f5

  • Liker 1
  • Nyttig 1
Skrevet

Jeg har gått ned i vekt nå i overgangsalderen, men det er fordi jeg har ibs, som har forverret seg pga ustabile hormoner. Jeg er ofte oppblåst og kvalm, så sliter med å få i meg nok mat. Men jeg var litt overvektig i utgangspunktet da, så ingen krise. Etter overgangsalderen, når hormonene og forhåpentligvis magen roer seg, så kan det nok fort gå oppover i vekt igjen.

 

Anonymkode: 5f772...fae

Skrevet

Høres ut som høyt stoffskifte. Ikke gå for lenge med det, så få legen til å sjekke det ut.

Anonymkode: 42f70...c43

  • Nyttig 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...