Gå til innhold

Marius Borg Høiby


Forumansvarlig
Melding lagt til av Forumansvarlig,

Tråden blir fortløpende ryddet for spekulasjoner, personangrep, avsporinger og annet. Debatter rundt debatten vil også bli fjernet som avsporinger. Det vil derfor bli fjernet innlegg uten at det alltid legges igjen ryddemeldinger, nettopp pga det høye volumet vi har av innlegg og ryddinger i denne tråden. Om dere ønsker å etterspørre noe spesisfikt dere har blitt ryddet for, ta kontakt via "Private henvendelser Rampelyset"

Tråden kan i perioder bli stengt for moderering, eller ved stor pågang, også om natten. 

Denne tråden omhandler Marius Borg Høiby. Diskusjoner rundt kongehuset skal gjøres i egen tråder som allerede eksisterer, samme med Märtha Louise og Durek Verrett. Omtale av privatpersoner i Marius sitt liv er fortsatt ikke lov og vil bli fjernet. 

Vi tillater ikke dobbeltråder på rampelys, og MBH samt kongefamilien er intet unntak. 

Fremhevede innlegg

Skrevet
DaisyD skrev (Akkurat nå):

Trygve Hegnar skrev noe om det for lenge siden. 

Om at MBH hadde begått seksuelt overgrep?

  • Liker 1
  • Nyttig 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet
Krokenguri skrev (23 timer siden):

 

Setter du begge sammen her, så er det ganske spot on.

Nå skal man ikke skrive noe som kan gjenkjenne noe på noen. Så tar bare bittelitt, som gjelder generelt. Som pårørende har jeg sett at sinne, kan være kun under rus.  I åresvis, hvis de ikke stadig går over disse grensene, og bikker over i vold. I mitt tilfelle, gikk det av og til på materielle skader. Men ikke på folk. Og det var ikke sinne nykter. Men man kunne se at det lå under overflaten av og til,  men som nykter var det kontroll .

Stort sinne og mye trusler, så vet du aldri når det kan bikke over i handlinger.  For det skal bare ett sekund til før det går over en ny grense.

Men så er det litt som Nora sa, at hun opplevde den psykiske volden som værre enn den fysiske. Fordi om den som ruser seg og blir sinna, truer mye om hva de skal  gjøre, med feks deg eller andre, selv om det ikke går over i fysisk vold. Og det er da mye psykisk vold, iht trusler  om vold, hendelser og ukvemsord. 

Så jeg vil jo si at det finnes noen redflag som  er redflag som du aldri skal la bortforklares. Som stort sett kommer først. Og det er at de hindrer deg på manipulerende måter kontakt med venner og familie tidlig i forholdet. 

Ofte er det vanskelig å å avdekke, fordi det samtdig er mye av det du skriver i første  komentar. Og de er verdens beste når de er på det beste. Og man blir da glad i den man ser på godsiden, og unskylder og bortforklarer den dårlige siden . Frem til det ikke kan bortforklares. 

Og da blir det en prosess inn i et dårlig  forhold, og en prosess ut.

Jeg vil rette en kudos mot N når hun snakker om at hun er fortsatt glad i marius og ønsker han å få hjelp. Det sier meg at hun gikk fra en hun hadde sterke følser for, og gikk på grunn av hans dårlige handlinger.  Og står som et godt eksempel på å komme seg ut alikevel.  Når hun gjør det, vil nok også bruddet føles vanseligere. Men hun har jo valgt å stå i det, og at det var riktig valg. 

Og noe sier meg at hun har  fått også god hjelp, til å se det og klart det. For det valget er uvanlig.  

Skulle gjerne ha ønsket at det fungerte slik,  at man bare kan si fra, at han fyren/dama der er ikke bra for deg. Også ble det slutt dagen  etter. Men det fungerer ikke slik. Og i værste fall kan det også føre til  at den utsatte partneren lukker seg mer inne med den dårlige personen.

Så her må man kanskje heller være raus. Og heller fungere som en åpen dør, til den utsatte er klar. Og at det må være mer rom for å kunne snakke om slikt uten å bli bedømt hardt.  En løsning kan være at pårørende til både offer og gjerningsmannen setter seg inn i hva disse prosessene og mekanismene er. Og forstår de bedre. 

Litt absurd tanke for mange. Men en gjerningsmann  vil også bli sett. Og klarer du å se og tør å se, kan du også bli en hjelp til  endring, om de ønsker det selv. Men samtaler som jeg ser at.... og det tror jeg ikke du liker heller... etc. Pusher de litt og litt ut i lyset, istedenfor hard bedømming. Oftest hjeper det i korte perioder, om de ikke velger å ta steget hele veien å be om hjelp. Men det er iallefall noe. Og reduserer risko en periode  for den som er utsatt. 

Fysisk vold er lettere å kunne evnt anmelde enn psykisk vold. Sår på sjelen, er vanskelig å bevise, fremfor blåmerker. 

Jeg har mange verktøy å håndtere slike med. Men jeg kjenner at å avsløre det vil gi voldsnenn verktøy å manipulere seg forbi det. Om de vet om det.  Og brukt  det mye i jobben på bar bla. 

Så du mener at stakkars voldtektsmannen som ler av hele saken fortjener sympati? Så langt er det ingenting som tyder på at Magnus angrer på noe, så dette er kun spekulasjoner fra din side! Når er det nok? Den dagen han dreper noen?

  • Liker 11
  • Hjerte 1
  • Nyttig 13
Skrevet
PusheenPusheen skrev (Akkurat nå):

Om at MBH hadde begått seksuelt overgrep?

Ja, noe i den duren kan jeg huske. Han skrev det i en lederartikkel. 

Skrevet
DaisyD skrev (Akkurat nå):

Ja, noe i den duren kan jeg huske. Han skrev det i en lederartikkel. 

Er linken delt her? Deles så mye at jeg knapt husker hva jeg har lest og ikke. Skal google litt.

  • Nyttig 1
Skrevet

Håper MBH sakens utvikling er begynnelsen på slutten. Slutten på hans liv i frihet og slutten på kongehuset som institusjon. 

Nok er nok. 

 

  • Liker 23
  • Hjerte 2
  • Nyttig 11
Skrevet

Marius blir bare mer og mer gangster. Han har nok gått i en god skole med tanke på vennene han omgåes. 

Sånne som han trenger virkelig ett langt opphold i fengsel, men spørs om Marius lærer noe av det.

  • Liker 8
  • Nyttig 4
Skrevet
PusheenPusheen skrev (2 minutter siden):

Noen nevnte noe for en stund siden ja, kanskje det var du? Husker ikke. Men ble sagt at man sitter på info men ventet til det kom opp i media. Da tenkte jeg med én gang på voldtekt. 

Nei, jeg har ikke skrevet noe om det, for det ville bare blitt slettet som rykter og spekulasjoner. 

  • Liker 8
Skrevet
Yoolanda skrev (1 time siden):

Hæ? Hvem er hun som faktisk møter han da? Da bryter jo hun også besøksforbudet. 

Hun har vel ikke besøksforbud? 

  • Liker 11
  • Nyttig 2
Skrevet
hvalstad45 skrev (2 minutter siden):

Det er jo litt rart, da bryter de begge besøksforbudet?

Ja politiet har sikter Marius for brudd på besøksforbudet, igjen itillegg til voldtekten. Det ble også gjort funn på han( regner med dette var drugs uten at vg spesifiserte dette). 

  • Liker 10
Skrevet
parmanoia skrev (Akkurat nå):

Nei, jeg har ikke skrevet noe om det, for det ville bare blitt slettet som rykter og spekulasjoner. 

Var ikke skrevet noe konkret om dette, men noen skrev at de visste noe som ikke var kommet ut enda. Det ble garantert slettet, forståelig nok. Men det er en stund siden, og aner selvsagt ikke hva det handlet om. Mye annet har kommet frem siden da også.

  • Liker 4
  • Nyttig 1
Skrevet
hvalstad45 skrev (Akkurat nå):

Det er jo litt rart, da bryter de begge besøksforbudet?

Besøksforbudet gjelder han. Hun får ikke noe straff for å kontakte han, men han skal ikke svare henne og holde seg unna henne. 

Nå vet vi ikke hvordan kontakten og møtet mellom de to har oppstått.  Han har tydeligvis hatt en heftig kveld. Så et eller  annet har endt opp med henne i hans bil. Når man ikke vet bakgrunnen, kan det virke ulogisk,  men med kontest  kan det gi mening.  

  • Liker 4
Skrevet
tirben skrev (1 minutt siden):

Hun har vel ikke besøksforbud? 

Litt spesielt å henge med en som ikke har lov til å være i nærheten av deg da, og hele Norge vet om det. 

  • Liker 7
  • Nyttig 4
Skrevet
lllll skrev (1 minutt siden):

Litt spesielt å henge med en som ikke har lov til å være i nærheten av deg da, og hele Norge vet om det. 

Enig i det,  men det er kun han som bryter besøksforbudet.

  • Liker 7
Skrevet
PusheenPusheen skrev (1 minutt siden):

Var ikke skrevet noe konkret om dette, men noen skrev at de visste noe som ikke var kommet ut enda. Det ble garantert slettet, forståelig nok. Men det er en stund siden, og aner selvsagt ikke hva det handlet om. Mye annet har kommet frem siden da også.

Ok, skjønner. Jeg leser ikke alt. Klarer ikke følge med i alt som skjer her i denne svært aktive tråden. 

Skrevet
lllll skrev (1 minutt siden):

Litt spesielt å henge med en som ikke har lov til å være i nærheten av deg da, og hele Norge vet om det. 

Vet ikke om det var frivillig, da?

  • Liker 8
Skrevet
parmanoia skrev (Akkurat nå):

Ok, skjønner. Jeg leser ikke alt. Klarer ikke følge med i alt som skjer her i denne svært aktive tråden. 

Nei, det forstår jeg veldig godt.

  • Liker 1
Skrevet (endret)
Krokenguri skrev (29 minutter siden):

Er voldtekten til Mairus også moren hans sin feil.  Kanskje på tide å innese at disse uttalelsene i bunn  og grunn er å beskytte en voldsmann sine handlinger.

For det er i prasksis det du sier her. Marius har voldtatt fordi han er beskyttet. 

Ønsker du deg gapestokken tilbake? Jeg skjønner  ikke helt hva du mener mora skulle ha gjort her for å hindre han i å voldta noen.

De som kan gjøre noe er retts systemet. Rettsystemet i Norge  er slik at man er fri til man sitter inne. Med mindre de anser det nødvendig med varetekts fengsel. 

Mora hans er ikke et rettsystem i seg selv , og kan ikke hive han i fengsel.

Den enkle forklaringen her er at Marius fant det for godt å forsyne seg av fatet uten lov. Så er det en ting mora hans ikke skal ga skylden for, er hans voldtekt på andre kvinner. Nå må dere gi dere. 

Du forstår fortsatt tydeligvis ikke hvordan MM og HM har skjermet MBH her.

Mora hans har bidratt til tildekking, hun har fått klar beskjed fra exer om hans problemer. Hva gjør MM? Hun lar Marius holde gangsterfest på Skaugum, holde på med en drøss kriminelle på Skaugum og hun følger ikke opp når ofrene til hennes sussebass kommer med bekymringer.

Du kan fortsette å spille 'dette har ikke MM noe med' kortet - men så viser det seg at hun har ryddet, at hun drar på ferie til London med en som skal 'ta tak og rehabiliteres', handler madrasser og holder på.

Ta avstand, eller gå av. Det er nok nå. Skattepengene våres går til en familie som skjermer en voldelig voldtektsmann som nærmer seg 10 siktelser, og gir full beng i rehabilitering (selv om du og dine fabler om at London-turen liksom skulle være rehab).

Endret av 1600
  • Liker 16
  • Nyttig 22
Skrevet
Korpsnerden skrev (2 minutter siden):

Tja, det spørs jo.. 

Hun kan være truet til det. 

Hun kan ha blitt brukt som agn fra politiet til å kunne finne Marius (om han har gått i dekning). 

Utrolig mange voldsutsatte kvinner går tilbake til voldsmannen (gang på gang), opphever besøksforbud og trekker anmeldelser av mange grunner. Frykt for gjerningsmannen, en større følelse av kontroll ved å holde ham nær enn som en "fiende", at man føler man selv har skyld i det som skjedde, at han lover at han har skjønt det og forandret seg osv. 

Please ikke spekulere i at noe av denne er hennes feil eller hun kan skylde seg selv eller er dum osv.

Det er Marius som er den kriminelle kvinnemishandleren og voldtektsforbryteren. 

Dette! 🙌🏼

  • Liker 10
  • Hjerte 1
  • Nyttig 4
Skrevet
Sitat

I pressemeldingen skriver politiet at kvinnen fra Frogner-hendelsen var i bilen med Høiby da han mandag denne uken ble pågrepet på nytt.

Larsen bekrefter at hennes klient var i bilen med Høiby mandag kveld, da hun i jobbsammenheng trengte å låne hans bil.

Hentet fra https://www.vg.no/rampelys/i/4BxB0R/marius-borg-hoeiby-paagrepet


Men altså, hun trengte å låne hans bil? Han har besøksforbud og allikevel så har de kontakt siden hun trenger bilen hans......det skjønner jeg ikke, finnes sikkert andre biler hun kunne lånt

  • Liker 16
  • Nyttig 10

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...