Gå til innhold

Vant saken mot Oslobygg - ulovlig endringsoppsigelse


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hva kan ha skjedd her? Hvorfor er ikke dette stoppet av styret eller kommuneadvokaten?  Det er greit at man har en dårlig leder, men burde ikke noen andre stoppet heksejakten? 
 

Hvordan kan leder av Oslobygg få lov til å sløse med offentlige midler og ressurser på denne måten?  Og ikke minst behandle noen som jobber for firmaet på denne måten. 
 

https://www.nettavisen.no/oslobygg-kf/oslo-kommune/oslo-tingrett/tore-moger-vant-saken-mot-arbeidsgiveren-lettet/s/5-95-1707425

Anonymkode: 853a5...e1b

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Leste litt mer om saken nå, rar sak. Hvordan kunne det gå så langt, de har gransket arbeidstageren sin i over ett år.

Oslo kommune har brukt 14 000 000kr og masse interne timer (som sikkert ikke er ført på saken) på en personlig heksejakt initiert av topplederen i ett stort kommunalt foretak. (Ett av de største i Norge)
 

De ville til og med se alle e-postene i håp om å finne noe å kunne ta arbeidstakeren på.

https://www.nettavisen.no/okonomi/oslobygg-sjefen-ville-se-all-epost-ulovlig/s/5-95-1661181

Hadde egentlig forventet mer profesjonalitet av en så stor kommune. Er all offentlig administrasjon, fra politikere til foretak styrt på denne måten. Kjennskap, vennskap og tjenester. Ingen som drar i bremsen, verken styre, byråd eller kommuneadvokaten.
 

Kommer noen til å rydde opp eller håper man det går over? Folk glemmer fort, og det vet de som styrer.
 

 

 

Anonymkode: 853a5...e1b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...