Iset Skrevet 10. november 2002 #1 Skrevet 10. november 2002 vi har nettopp blitt enige om datoen, 28 august 2004. det er jo enda lenge til, men er det noe jeg bør tenke på allerede nå? jeg er så gira hehe, tenkte å begynne planleggingen til sommeren, men klarer ikke helt å legge det fra meg, gleder meg sånn! kirke skal jeg iallefall bestille snart, for Revheim kirke som vi skal gifte oss i (og som vi ikke tilhører, men "våre" er så utrolig stygge, ligner på trygdekontorer) er uhyyre populær, så jeg tror nok vi må gjøre det nå. men er det noe annet som jeg bør tenke på nå? Iset-mannen tar det hele med stoor ro, han bare ler av meg og sier "typisk kvinnfolk". er sikker pp at han kunne stått opp 30 minutter før vielsen og sittet foran pcen til det var 5 minutter igjen også løpt til kirken og vært der 2 minutter over. typisk mannfolk sier nå jeg! hihi.
Imax Skrevet 10. november 2002 #2 Skrevet 10. november 2002 Bestill sted! Når du har bestilt kirke og sted kan du rolig vente til 1/2 år før vielsen...
Gjest Madden Skrevet 11. november 2002 #4 Skrevet 11. november 2002 Dere kan jo begynne å diskutere hva slags type bryllup dere vil ha, hvilken prisklasse dere vil legge dere i...det er lurt å sette ned litt på papiret allerede nå, men det er enda så lenge til at noe konkret planlegging hadde jeg ikke villet begynne med! mer brainstorming!! (det er kos det og!!) :D Lykke til!!
Imax Skrevet 11. november 2002 #5 Skrevet 11. november 2002 Oj, glemte det viktigste: Begynn å spar penger! Vi setter av 1000,- hver oss hver måned (bare i 1 år før), slik at vi har penger til alle utgiftene som dukker opp (festen betaler foreldrene våre).
viwi Skrevet 11. november 2002 #6 Skrevet 11. november 2002 hei :D vi begynte planlegging ca 1 år i forveien. Mest fordi vi skulle gifte oss 200 mil fra her vi bor. Så vi bestilte kirke, frisør og lokale tidlig. Så gikk det iallfall 1/2 år før vi begynte på alt det andre. Men det er smart å skrive ned hvordan dere vil ha det tildlig. Jeg hadde en perm der jeg skrev opp ønsker og hva som skulle gjøres o.l Er glad for det i ettertid! Ting ble veldig ordentlig og oversiktilig
monja Skrevet 11. november 2002 #7 Skrevet 11. november 2002 Hei! Vi gifter oss 30.08.03 og har planlagt det meste på papiret alt. Men det er fortsatt ikke noe som er innkjøpt, det stresser vi ikke med før over nyttår en gang. Jeg synes likevel det er OK å ha en viss peilig da. Det kan være lurt å spare penger da. Vi har ikke gjort det, men har jobba som gale for å spare oss opp masse feriepenger :D Lykke til med planleggingen.
Gjest Anonymous Skrevet 11. november 2002 #8 Skrevet 11. november 2002 Bestill kirke og lokale og kanskje fotograf i god tid, og vent med resten... kos deg med bryllupsmagasiner og diskuter gjerne litt ideér etc., men spar det meste til det er et halvt år igjen. Da har du goood tid. Og da blir ikke du (og ikke minst omgoivelsene dine...) lei heller Mange her inne er veldig tidlig ute med alt mulig. Og det kan man jo være hvis man vil, men det er ikke nødvendig. Så ikke stress unødig.
Iset Skrevet 11. november 2002 Forfatter #9 Skrevet 11. november 2002 okei:) tusen takk for svar alle sammen:) jeg ser at jeg kan slappe av en stund til ja:) jeg er bare så giiira:) men hvor lenge før brullupet er det vanlig å sende ut invitasjoner? et halvt år? hmmm jeg har visst god tid ja:)
Mettis Skrevet 12. november 2002 #10 Skrevet 12. november 2002 Hei Iset! Jeg skal også gifte meg i år 2004!!!! Jeg er også helt gira, så jeg skjønner hvordan du har det!!!! Mettis.
Gjest Anonymous Skrevet 12. november 2002 #11 Skrevet 12. november 2002 Jeg tror det er vanlig å sende ut invitasjoner 2 til 3 måneder før bryllupet.
Iset Skrevet 12. november 2002 Forfatter #12 Skrevet 12. november 2002 Mettis: ja det er ikke lett hihi. vi må snakkes når det nærmer seg!!!!!!!!!
Gjest Anonymous Skrevet 12. november 2002 #13 Skrevet 12. november 2002 Eg trur ikkje der er nokon som har bestilt vigsel for august 2004 i Revheim kyrkje enno
Iset Skrevet 13. november 2002 Forfatter #14 Skrevet 13. november 2002 okei:) men jeg fikk vite at den var så sinnsykt populær, og noen venner av meg bestilte tid i stavanger domkirke et år før, og da var det nesten fullt, det sa de iallefall til meg, så jeg er litt redd for at det skal være fullt... men uansett så tror jeg jeg kan vente til etter jul iallefall:)
Gjest Anonymous Skrevet 13. november 2002 #15 Skrevet 13. november 2002 Ja, Stavanger domkyrkje er nok nesten dobbelt så populær som revheim kyrkje. I revheim er der 2-3 vigsler kvar laurdag om sumaren. Lukke til!
Iset Skrevet 13. november 2002 Forfatter #16 Skrevet 13. november 2002 å det stod nettopp i avisen at revheim er dobbelt så populær som revheim.... men men uansett så bestiller vi tid rett etter jul:) klem Iset
Iset Skrevet 13. november 2002 Forfatter #17 Skrevet 13. november 2002 mente jo selvfølgelig at revheim er dobbelt så populær som DOMKIRKEN hihi.
monja Skrevet 15. november 2002 #18 Skrevet 15. november 2002 Angående invitasjoner.....vi var i bryllup i midten på juli og fikk invitasjonen i februar. Dette fordi det var midt i ferien...Selv sender vi ut invitasjonen i april tror jeg, for vi har mange som forhåpentligvis kommer langveis fra. Det "vanlige" er 2-3 mnd før bryllupet tror jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå