Gå til innhold

Skolebarn med stygg språkbruk…


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei alle! 
Sitter her lettere sjokkert over jenta mi som startet i første klasse i august - hun har blitt så frekk og sier banneord og seksualiserte ord. 
 

Senest i dag uttalte hun da faren gikk en tur på toalettet: Han er på do for å runke! Jeg synes ikke det er greit, og er livredd for at hun sier slikt når hun er hjemme på besøk hos andre også🥺 

Hun nekter å si hvem som har lært henne denne typen ord, og jeg vil veldig gjerne vite dette. 
 

Er det normalt med en sånn utvikling i språkbruk ved skolestart, hun er ikke en gang fylt seks år?!?!?

Anonymkode: 3efad...61f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Språkbruken blant barn og unge har blitt mye verre de siste årene...

Anonymkode: f269b...a5a

Skrevet

Hvis du er sikker på at det er på skolen hun har lært det, kan du jo ta det opp med læreren. Men det er jo ikke så lett å gjøre noe med det for skolen heller, hun har sikkert hørt det fra medelever med eldre søsken.

 

Skrevet

:hoho: 

Anonymkode: 53df1...0a9

Skrevet

Hun har ikke lært det her hjemme i alle fall 😅

Anonymkode: 3efad...61f

Skrevet

lol en 6 åring som sier at faren skal inn på do for å runke. Tenk etter hvem hun møter i løpet av dagen så kanskje du kan finne ut hvem som lærer henne det. Mest sannsynlig klassekamerater som har lært det av brødre eller søsken.

  • Liker 1
Skrevet

Barn plukker med seg sånt fra eldre søsken, også "sprer" de det til klassekamerater. Så ja, 1.klassinger kan ha slik språkbruk også. Det lureste er nok å snakke med dattera di om at bare fordi andre snakker sånn, så betyr det ikke at set er greit. Hun får ikke lov til det. Og snakk om hvorfor. Du kan jo gi en heads up til læreren, så de kanskje kan ta en generell prat om det i klassen. Men å vite hvilke enkeltelever som snakker sånn løser vel ikke så mye. Med mindre du ønsker å prate med foreldrene deres om det, da. Kan hende det hjelper?

Anonymkode: 146d5...0ee

Skrevet

1. Runke er ikke nødvendigvis stygg språkbruk selv om det er et ord førsteklassinger flest svært sjelden kjenner til eller bruker.

2. Jeg går ut fra at du spurte henne om hun vet hva det betyr? 

Anonymkode: 4416a...1c8

Skrevet

Det spørs

Ville først undersøkt om hun faktisk vet hva det betyr. 

Jeg gikk rundt å sa dildo fordi ordet var så morsomt å si, ante ikke hva det var eller hvor plukka det opp, trodde hadde noe med do å gjøre, og skjønte ikke heller hvorfor folk reagerte så veldig. Husker at noen som irettesette meg veldig og da stoppa jeg å si det

Anonymkode: cfbf4...728

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...