Kosepia Skrevet 11. januar 2006 #1 Skrevet 11. januar 2006 Enkelt og greit Hvor lang løpetid har katter egentlig?
Gjest gjest1 Skrevet 11. januar 2006 #2 Skrevet 11. januar 2006 Søkte litt på nettet og fant 5-8 dager.
Gjest Gjest Skrevet 11. januar 2006 #3 Skrevet 11. januar 2006 Hvis kattengår ukastrert lenge og ikke blir parret vil løpetidene komme hyppigere og ofte vare lenger. Hunnkatter som holdes inne ukastrert vil etthvert kunne gå nesten kontinuerlig med løpetid. Dette er veldig slitsomt for katten, og det fører til livmorbetennelse/livmorkreft. Og så er det jo slitsomt for eieren. Hva slags katt har du? er det rasekatt du skal drive oppdrett på? Hvis ikke bør du kastrere katten din. Den er gammel nok til å gå gjennom en slik operasjon (vet om veterinær som kastrerer hunnkatter fra 4-5 mnd alder)
Gjest Gjest Skrevet 11. januar 2006 #4 Skrevet 11. januar 2006 Men bruk for all del ikke p-piller til katt på kattepusen din. De får kreft og jursvulster av disse, og må i de fleste tilfeller avlives. Snakker desverre av erfaring. Mye bedre å sterilisere.
Gjest Varg-Menja Skrevet 11. januar 2006 #5 Skrevet 11. januar 2006 Fra en liten uke til en drøy måned. Dersom katten ikke skal avles på bør du sterilisere henne, da det er svært slitsomt for katten å ha løpetid hele tiden. Dersom hun har hatt den lenge kan du også avbryte løpetiden med p-piller, som du får hos dyrlegen. P-piller er ingen god løsning i lengden, men du kan gi henne dette over en kortere periode, for å forhindre løpetid, før eventuelle kull eller sterilisering.
Pasha Skrevet 12. januar 2006 #6 Skrevet 12. januar 2006 ca 1 uke min hadde det 1gang "sikkelig".. da fløy hun og majuet og bare koset og med rompa i været etter ca 1 mnd til fikk hun løpetid i det jeg vil kalle for mild versjon. også varte i ca 1 uke'
Dødspingvinen Skrevet 12. januar 2006 #7 Skrevet 12. januar 2006 Litt over ei uke i mitt tilfelle. Fikk ho sterilisert med en gang etter den første, og nå er livet langt bedre for oss begge
Kosepia Skrevet 14. januar 2006 Forfatter #8 Skrevet 14. januar 2006 hei! Tusen takk for svar Og ja, jeg vet at hun burde bli kastrert, men omstendighetene har gjort sitt for at hun enda ikke er det Den andre katten vi har kastrerte vi tidlig, og vi skal få denne også kastrert! (også vet jeg at det er svært frustrerende for henne å måtte være inne når hunhar løpetid, og det kan vi jo ikke ha. )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå