Gjest Gjest Skrevet 9. januar 2006 #1 Skrevet 9. januar 2006 Gulljenta på 15 mnd elsker å tegne... Hun tegnet i hele går, og jeg var sikker på at jeg hadde ryddet bort alle fargeblyantene, men hun har visst funnet en i dag.. Og hadde blåe streker over hele ansiktet og på tungen.. Har vasket det bort, tørket tungen med tørkepapir og gitt henne mye vann å drikke... Er det farlig å "spise" fargeblyanter... ble litt bekymret jeg..
Rusket Skrevet 9. januar 2006 #2 Skrevet 9. januar 2006 Det kommer an på hvordan fargeblyanter det er det, om de er giftige eller ikke. Er du usikker på om de du har er giftige så kast de og gå ut å kjøp noen som er giftfrie (non toxic) så slipper du bekymre deg.
Potetoline Skrevet 9. januar 2006 #3 Skrevet 9. januar 2006 Tror ikke en så liten mengde har noe å si. Produsentene og regelverket tar jo også litt høyde( håper jeg) for at de små gjerne smaker litt på ting. Har ihvertfall hørt det.
Leo Skrevet 9. januar 2006 #4 Skrevet 9. januar 2006 Fargeblyanter og tusjer beregnet på småbarn er så vidt jeg vet giftfrie. Selv hadde jeg "dilla" på å tygge på alt mulig som liten, men jeg ble aldri syk av det. (Selv om sprittusjer antakelig både var og er ugunstig å spise ).
Gjest Gjesta Skrevet 9. januar 2006 #5 Skrevet 9. januar 2006 Om du har esken til fargeblyantene står det ofte utenpå at de ikke er giftige. Du kan jo sjekke der?
Gjest Gjest Skrevet 10. januar 2006 #6 Skrevet 10. januar 2006 Jeg har kjøpt "spiselige" fargeblyanter til min niese, så jeg vet det finnes.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå