Mart`n Skrevet 5. januar 2006 #1 Skrevet 5. januar 2006 ....Man ikke har tilhørighet til ? Hverken jeg eller min kjære tilhører den kirken vi har veldig lyst til å gifte oss i! Har hørt at det skal være dyrt.....men hva er dyrt? Noen som vet? Takker for alle svar :bukke: Mvh Mart`n
Gjest gjest1 Skrevet 5. januar 2006 #2 Skrevet 5. januar 2006 Jeg er ikke sikker men jeg tror det er ulikt fra kirke til kirke så du bør ta kontakt med kirken du vil gifte deg i.
Izaria Skrevet 5. januar 2006 #4 Skrevet 5. januar 2006 ring til kirken dere vil ha Mart'n og hør med de..
Mart`n Skrevet 5. januar 2006 Forfatter #5 Skrevet 5. januar 2006 Ja, tror jeg gjør det jeg Takk for svar!!
Gjest lilletroll Skrevet 5. januar 2006 #6 Skrevet 5. januar 2006 Vi betalte 2500 ← Vi også - da var kirken ferdig pyntet.
Gjest Melk Skrevet 5. januar 2006 #7 Skrevet 5. januar 2006 Vår kostet egentlig 1300, men slapp å betale siden vi hadde nær tilknytning på tross av at vi ikke bodde der.
lil Skrevet 5. januar 2006 #8 Skrevet 5. januar 2006 5-6000 her, uten pynting eller orgel. Det er dyrt!
Mart`n Skrevet 5. januar 2006 Forfatter #9 Skrevet 5. januar 2006 Shit lil Hvilken kirke var det a? Nidarosdomen?
Connie28 Skrevet 5. januar 2006 #10 Skrevet 5. januar 2006 Vi betalte kr 4000,- inkl organist. Ikke akkurat Nidarosdomen her iallefall, kirken har plass til noen og seksti mennesker.. Akkurat nok til at alle bryllupsgjestene fikk plass
tuji Skrevet 5. januar 2006 #11 Skrevet 5. januar 2006 Det er forskjellig fra kirke til kirke. Jeg vet at i Holmenkollen kapell, som er en av de mest populære, koster det ca 5000. Skal man ha prest, koster det en tusenlapp til. Har man med prest fra egen menighet slipper man den ekstra tusingen.
Gjest Gjest Skrevet 5. januar 2006 #12 Skrevet 5. januar 2006 Jeg er folkeregistrert i en kommune, men er ikke medlem av statskirken. Jeg er imidlertidig medlem av en annen kristen organisajon. Jeg vil gifte meg i den kirken i den kommunen jeg er folkeregistrert i. Må jeg betale da? Min tilkommende er reg. i statskirken, men ikke i den kommunen vi vil gifte oss i.
tuji Skrevet 5. januar 2006 #13 Skrevet 5. januar 2006 Kirketilhørighet går på hvor man faktisk bor. Siden mannen din er medlem i kirken, kan dere gifte dere i statskirken, og det koster ingenting i den kirken der dere bor nå. Hvis dere vil gifte dere i kirken der en av dere vokste opp, kan det hende at dere må betale litt, men det er ikke sikkert. Jeg giftet meg i kirken jeg vokste opp i, og betalte ingen ting. Det er mest i kirker med stor pågang man tar betalt.
Gjest Gjest Skrevet 5. januar 2006 #14 Skrevet 5. januar 2006 Kirketilhørighet går på hvor man faktisk bor. Siden mannen din er medlem i kirken, kan dere gifte dere i statskirken, og det koster ingenting i den kirken der dere bor nå. Hvis dere vil gifte dere i kirken der en av dere vokste opp, kan det hende at dere må betale litt, men det er ikke sikkert. Jeg giftet meg i kirken jeg vokste opp i, og betalte ingen ting. Det er mest i kirker med stor pågang man tar betalt. ← Takk for svar Vi er oppvokst i to nabokommuner i Vestfold, men vi skal gifte oss i den kirken som er i min kommune. Tror ikke det er så stor pågang i den kirken vi velger. Da regner jeg med at dette ikke koster noe?
Gjest Gjest Skrevet 5. januar 2006 #15 Skrevet 5. januar 2006 Takk for svar Vi er oppvokst i to nabokommuner i Vestfold, men vi skal gifte oss i den kirken som er i min kommune. Tror ikke det er så stor pågang i den kirken vi velger. Da regner jeg med at dette ikke koster noe? ← Samme gjest: vi er samboere i Oslo nå, men flytter tilbake til Vestfold når vi gifter oss.
Gjest Bertine Skrevet 5. januar 2006 #16 Skrevet 5. januar 2006 Takk for svar Vi er oppvokst i to nabokommuner i Vestfold, men vi skal gifte oss i den kirken som er i min kommune. Tror ikke det er så stor pågang i den kirken vi velger. Da regner jeg med at dette ikke koster noe? ← Vi giftet oss i kirken i min kommune, selv om jeg ikke er medlem i statskirken. Men så lenge mannen min er medlem, selv om han er fra en annen kommune, betalte vi ingenting
Gjest Markblomsten Skrevet 5. januar 2006 #17 Skrevet 5. januar 2006 (endret) Vi gifter oss i kirken hvor jeg er døpt og konfirmert, og kjæresten er døpt, men vi bor i en annen kommune nå. Vi slipper og betale 'leie' siden vi fra barndommen har tilhørighet til, men mannen på kontoret ga uttrykk for at vi da var heldige.. Tror leien i så fall var på 1000 kr. Endret 5. januar 2006 av Markblomsten
tuji Skrevet 5. januar 2006 #18 Skrevet 5. januar 2006 Eneste måten å få svar på er vel å ringe menighetskontoret.
Floja Felíz Skrevet 5. januar 2006 #19 Skrevet 5. januar 2006 Vi betaler 3450,-, inkl. orgel og prest. Dyrt ja, men for oss er det verdt det for å få den kirken vi ønsker oss...
lil Skrevet 5. januar 2006 #20 Skrevet 5. januar 2006 Shit lil Hvilken kirke var det a? Nidarosdomen? ← En ganske spesiell kirke ja, men ikke Nidarosdomen akkurat
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå