Gå til innhold

Hjelp sår som ikke gror? *Bilde*


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. For flere måneder siden fikk jeg en liten nupp nede ved foten. Pirka litt på den så det ble en skorpe. Det grodde litt men fortsatte å være skorpeaktig lenge, også har jeg drevet og pirket på den gang på gang for å fjerne skorpe... Det blør litt, blir et åpent sår også gror det en skorpe på den. Ser ut som et arr med skorpe på nesten. Nå har jeg ikke pirka på den på lenge men det gror jo aldri om mer? Er det noe jeg kan gjøre for at det skal gro? Har ikke hatt slikt problem med andre sår jeg har fått. Noen som har hatt lignende?IMG20230220140126.thumb.jpg.47b489b8d74d6990598c604820cc5e78.jpg

Anonymkode: 518ac...347

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har ikke hatt lignende, men det ser nå uskyldig ut så lite som det er. Noen med prediabetes, og mange med diabetes 2 har problemer med at sår på føttene ikke gror. Medisinsk honning fra New Zealand kan visstnok hjelpe noen (du kan google)  men den er svindyr. Veterinæren brukte den på hunden min etter operasjon, og jeg brukte den i sårstellet etterpå. Grodde fint, null antibiotika.

Skrevet

Sår som ikke gror kan være kreft, godarta ondarta, SJEKK DET. Du sier flere måneder siden, du må jo få sjekket det! 

Anonymkode: 303d8...f53

  • Liker 1
Skrevet

Kan være kreft, sjekk det.

Anonymkode: b5bd2...d27

Skrevet

(Små) sår som ikke gror er typisk tegn på hudkreft. For å berolige deg litt, er det vanligvis snakk om en type som ikke sprer seg til andre organer, så ikke dødelig, men den sprer seg til annet hudvev og må derfor stoppes.

Anonymkode: 3a93f...7c7

Skrevet

Jøss, her var det mange leger og onkologer gitt! Snakk med fastlegen din og be de kikke på det, evt ta en biopsi. 

Anonymkode: 0e34a...4c8

  • Nyttig 4
Skrevet

Det kan også være at kroppen din trenger tilførsel av sink. Jeg slet mye med langvarig sårheling som ble mye bedre etter tilskudd en stund :) 

Anonymkode: e1fd3...4fc

Skrevet

Jeg skjønner ikke folk som ikke sjekker hos lege. 
Burde sjekke hodet og når man er der 🤦🏼‍♀️

Anonymkode: 1d113...946

Skrevet

Psoriasis kan det også være.

Gå til legen og få det avklart.

Anonymkode: d0034...047

Skrevet
AnonymBruker skrev (58 minutter siden):

Jøss, her var det mange leger og onkologer gitt! Snakk med fastlegen din og be de kikke på det, evt ta en biopsi. 

Anonymkode: 0e34a...4c8

Hverken ene eller andre, men etterlatt. Og det startet som er lite sår og viste seg å være ondarta hudkreft. Ikke for å skremme deg ts, det kan være godarta eller hva som helst, men sjekk det for å utelukke verste fall.

Anonymkode: 303d8...f53

Skrevet

Du har pirket det opp gang på gang, da blir det slik lenge.

Skrevet

Slutt å pirke, så blir det nok bra. Du irriterer det gang på gang, da gror det ikke. 

Anonymkode: 39427...91b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...