Gå til innhold

Han har ikke lyst på meg lenger


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg er ei jente i midten av 30 årene, og min mann er ett par år eldre. Vi har vært gift i 2 år, og sammen i 5 år. Nå har sexlivet vårt avgått ved døden.

Det lengste som har gått før mellom hver gang er ett par uker, men nå nærmer vi oss 5 uker siden sist, og jeg synes dette er merkelig. Jeg er akkurat den samme som jeg har vært før, og har ikke lagt på meg eller noe. Han sier hele tiden han elsker meg, og gir meg masse klem og kos, men sex blir det ikke av det.

Jeg har spurt om han har det bra, og det sier han at han har. Det er heller ingenting som tilsierat han strever med noe psykisk. Men det er ikke så greit å spørre rett ut hvorfor vi ikke har sex lenger.

Lørdagskvelden tenkte jeg at jeg skulle ta initiativet, og krøp inntil han for å kose meg. Vi lå og kyssa litt og kosa oss, men plutselig så hadde han sovnet, akkurat idet jeg var i ferd med å lure meg oppi boxeren. Merkelig!

Tror dere han er utro, og har en elskerinne?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det går ikke an å tro at han er det på grunnlag av din beskrivelse. Du er nødt til å snakke med han. Om man ikke snakker sammen om sex, så er det gift for forholdet. Du må svelge klumpen i halsen og våge å spørre, selv om du synes det er ubehagellig.

Noen menn med stressende yrker mister sexlysten i ekstra stressa perioder.

Skrevet

Velkjent fenomen, som svært mange par rammes av etterhvert. Ofte en ond sirkel som er veldig vanskelig å komme ut av. Men er glad i sin partner, men tenner ikke lenger seksuelt på vedkommende. Man blir som søsken, og man er jo glad i sin bror eller søster også, men man vil jo ikke ha sex med de.

Det er så godt som umulig å "tvinge seg" til lyst på en partner, hvis tenningen har forsvunnet. Det bør på ingen måte være noe "galt" med deg.

Tror han har det like vondt som deg. Men dere må få problemet opp på bordet, man kan ikke tie ihjel dette problemet særlig lenge.

Det "verste" med dette problemet, er jo at man med en ny partner blir helt "kanin" igjen.

Gjest Gjest_Trådstarter_*
Skrevet

Det er dette jeg er redd for. At vi aldri skal få det like bra igjen på det seksuelle planet. Hvis han rett og slett ikke tenner på meg lenger hva er det jeg kan gjøre med det? Kanskje det ender med at det er noen av oss som er utro og det er det siste jeg vil, men vi kan jo ikke leve et liv uten sex. Ihvertfall ikke jeg, og det tror jeg ikke han vil heller. Jeg vet han har kika litt på porno tidligere, ja til og med sammen med meg, men har ikke inntrykk av at dette har skjedd i det siste. Han bryr seg rett og slett ikke om det lenger, og jeg holder på å bli gal.

Skrevet

Si det til ham, snakk med ham om alt det du forteller her. Forklar hva det betyr for deg, si at du er redd han ikke bryr seg lenger og at det plager deg! Du har det jo vondt jenta! Lykke til!

Skrevet

tre muligheter:

Han er sliten for tida- eller han er utro-eller lei av deg .

Du MÅ snakke om det før det er for sent,men gjør det på en pen måte.

Jeg snakka for sent med min partner,og han fant seg ei ny....

Skrevet
Jeg snakka for sent med min partner,og han fant seg ei ny....

Man kan ikke "snakke" til seksuell tenning på et menneske.

Skrevet
Man kan ikke "snakke" til seksuell tenning på et menneske.

Nei, men man kan finne ut hva problemet bunner i.

Skrevet

Sier som de andre her.....du får ikke noe svar på hvorfor han ikke har lyst før du spør ham. Kan jo rett og slett hende at han er sliten, høres nesten slik ut ettersom han sovnet når dere koste.

Skrevet
tre muligheter:

Han er sliten for tida- eller han er utro-eller lei av deg .

Kan være en fjerde årsak også, at han har forandret seg seksuelt uten at han tør å si det. For meg ville ikke noe slikt være noe hinder, men det er ikke alle som er klare for å snakke åpent.

Og det ble vel ikke nevnt her, men potensen kan kanskje ikke være helt på topp?

Uansett, så er jeg helt enig i at en samtale må være på sin plass.

Skrevet

Uff, jeg kjenner det knyter seg i meg når jeg leser om deg. Kanskje det er snakking som skal til, kanskje det bare er mine erfaringer som er dårlig i så måte. Vi snakka og snakka og snakka, jeg og exen, men ingenting ble bedre. Etter 15 år gav jeg opp. Kanskje du bør vurdere å sette noen grenser så du slipper å vente så lenge som jeg gjord? Altså, ikke: "Jeg forlater deg om tre år har ikke noe blitt bedre", men for ditt eget arkivskap?

Uansett, ton flagg og fortell ham at han fortsatt har lyst på deg betyr mye for deg.

Skrevet
Vi snakka og snakka og snakka, jeg og exen, men ingenting ble bedre. Etter 15 år gav jeg opp.

Folk er utrolig naive.

Hvis tenningen på en partner forsvinner, så kan man ALDRI mer etablere et VARIG aktivt sexliv med vedkommende. Man kan kanskje få noen veldig kortsiktige oppturer, men til slutt forsvinner disse små oppturene også.

Det virker som om folk forsøker å tvinge verden til å være annerledes enn den er? Ingenting er egentlig mer naturlig enn at tenningen på en partner etterhvert forsvinner. Med ny partner, så kommer fort "kanin-adferden" tilbake. Naturen er slik innrettet, at den "ber oss" sørge for å hele tiden ha et aktivt sexliv, for å sikre at vi forplanter oss.

Skrevet
Hvis tenningen på en partner forsvinner, så kan man ALDRI mer etablere et VARIG aktivt sexliv med vedkommende. Man kan kanskje få noen veldig kortsiktige oppturer, men til slutt forsvinner disse små oppturene også.

Hvordan kan du vite det så sikkert? Forskning, takk.

Gjest mannlig gjest
Skrevet

Hei

Skjønner frustrasjonen. Vi har vært der vi og, men nå er alt bedre. Tror ikke det finnes noen fasit her heller desverre. Klart han kan ha en elskerinne og rett og slett ikke har lyst på deg. Men han kan jo også være sliten eller bare ha litt lite sexlyst akkurat nå. Her i huset er det nok kona som er mest kåt men jeg prøver å hodle tritt( livet er jammen tøft ;) ) det som tenner meg aller mest er at hun tydelig viser eller forteller at hun har lyst på sex. Ikke sånn kosing på armen men sier rett ut at hun vil knulle. Det andre som tenner meg er at hun begynner å onanere når vi har lagt oss. Kan godt ha ligget på armen og sånn først men hun begynner å kose med seg selv uten mitt iniativ. Da går det aldri lang tid før jeg er med på notene. Men dette er ting som funker for oss, kanskje er det vært å prøve men vi er jo alle forskjellige. Kan jo hende han er homo også for den sakens skyld men ta ikke sorgende på forskudd. Vis han at du er kåt eller fortell han det og gjør noe med det og se om han har lyst til å bli med. Kanskje at dere ligger ved siden av hverandre og onanerer kan være en start. Håper dette kan være til litt hjelp.

Hilsen

godt fornøyd mann

Gjest Gjest_Trådstarter_*
Skrevet

Ser at enkelte her spår at ekteskapet mitt er på tur i dass. Det tror jeg ikke noe på. Vi elsker hverandre, og hvis det er slik at han for tida ikke har noe lyst så respekterer jeg det. Men jeg tror at lysten er borte generelt og ikke bare på meg. Prøvde å snakke litt i går kveld, men fikk inntrykk av at det var mye på jobben nå, og at han er sliten.

Skrevet
Hvordan kan du vite det så sikkert? Forskning, takk.

Jeg kunne kanskje tilføyd: "hvis sexlysten hos vedkommende GENERELT sett er intakt".

Hvis en fortsatt har vanlig sexdrift, men den ikke lenger retter seg mot partneren, så kan man ikke få tilbake en VARIG tenning på partneren. Syns du det er så sensasjonelt?

Gjest AnnenMann
Skrevet
Det andre som tenner meg er at hun begynner å onanere når vi har lagt oss. Kan godt ha ligget på armen og sånn først men hun begynner å kose med seg selv uten mitt iniativ.

Her har vi tydeligvis en kvinne som har knekket noen "koder". ;)

Skrevet
Men jeg tror at lysten er borte generelt og ikke bare på meg.

Her ser vi et eksempel på en ganske utrolig naivitet.

Skrevet

Man kan faktisk elske et menneske, uten at man tenner seksuelt på vedkommende.

Skrevet

;) OK,så ER han sliten. Hvorfor spør du da?

Alle er jo slitne innimellom.......

Men man kan få igjen piffen av litt sex,også.

Derimot har jeg opplevd menn som har mista potensen pga kollegiale problemer på jobben og mobbing ol.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...