Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Ca 5 mnd siden fødsel. Merker jeg har begynt å miste en del hår i det siste. Finner hår over alt. Skal sies jeg har tykt og sunt hår ellers. Andre som har opplevd lignende etter svangerskap? Ammer ikke lenger. 

Anonymkode: cd16d...f53

Skrevet

Hvorfor mister jeg hår etter fødsel? Omtrent tre måneder etter fødselen vil hormonforandringer føre til at håret kommer inn i normal gjenge igjen. Håret du ikke mistet under svangerskapet begynner å falle av. Ettersom dette skjer i tillegg til normalt hårtap, kan det virke som om du mister veldig mye hår.

Anonymkode: 43730...d4b

Skrevet

Amming fører også til hårtap mener jeg, midlertidig selvfølgelig 

Anonymkode: aa9c1...12e

Skrevet

Begynte å røyte da jeg sluttet å amme (6-7 uker etter fødsel). Røytet så mye at jeg måtte tømme sluket flere ganger under hver dusj frem til baby var 5 måneder og plutselig (sånn over natta) roa det seg til røyting ved børsting som om jeg bare hadde gått uten å børste håret i noen dager. Røyter fremdeles litt, men håret har begynt å vokse ut igjen, så har flekker med blondt babyhår (jeg har egentlig nesten svart hår???) over hele hodet. :bond: 7 måneder siden fødsel.

Anonymkode: 145ac...5d0

Skrevet

Ja , mistet en del hår etter mine svangerskap, men brukte en shampo som het Nisim, som stoppet håravfall og hjalp med åå gro tilbake håret:) 

 

Skrevet

Du mister mindre hår enn vanlig i graviditeten pga hormonene. Så detter alt som skulle blitt mistet under graviditeten ut fra noen måneder etter fødsel. Helt vanlig, midlertidig, og ikke noe å gjøre med. Har ikke noe å gjøre med amming eller ikke. 

Anonymkode: 28575...27a

  • Liker 2
Skrevet

Det går seg til :)

Anonymkode: 66d71...36d

Skrevet

5 mnd siden fødsel her, og jeg kunne nok ha laget egen parykk av alt håret jeg har mistet 😳😂 begynte for ca. 1-2 mnd siden. Fullammer 

Anonymkode: d05d2...fc8

Skrevet

Tar du tilskudd av B vitamin?🙂

Anonymkode: 977af...932

Skrevet

Jeg ammet ikke i det hele tatt, og mistet MASSE. Legen sa det var pga hormoner. 
 

jeg fikk dype viker i pannen, og mistet mye ellers på hodet også. Nå er barnet 2 år, og nå er det begynt p komme litt lengde på det slik at jeg kanskje snart får klippet det inn i en frisyre. 

Anonymkode: e76f7...02c

Skrevet

Hormoner. Ta ekstra vitaminer, det hjelper. 

Skrevet

Vanlig ja, du mister jo bare det håret du skulle ha mistet når du var gravid 😛 går seg til

Anonymkode: f3943...056

Skrevet

Startet rundt 3 mnd her, røyter fortsatt en del nå etter 6 mnd men ikke fullt så ille som det var en stund. Rart det er noe hår igjen på hodet så mye som datt ut daglig. 

Anonymkode: ab511...bbe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...