Gå til innhold

Kroppspress barn/ungdommer/voksne.


Fremhevede innlegg

Gjest Magnus90
Skrevet (endret)

Det er interessant å følge med i nyhetene vedrørende saker om kroppspress. Det er saker som omhandler forbud mot enkelte typer klær på treningsstudio, kritikk av de som bleker tennene, advarsler om at barn/ungdom/voksne kan bli skadet av å se veltrente damer og menn på Instagram ++ Klagingen vil liksom ingen ende ta!

Min mening: Små barn skal skjermes i den grad det lar seg gjøre, men når det gjelder 'Hanna på 16' og 'Petter på 19' som klager over at det er så stort kroppspress på Instagram; Skjerp dere! Jeg og flere med meg mener at ansvaret ligger hos foreldrene. Det er foreldrene som skal informere, forklare, støtte og realitetsorientere de håpefulle. Foreldrene skal bygge sunn selvtillit hos ungdommene og sørge for at de ikke blir liggende i fosterstilling bare fordi de aldri kan bli lik den solbrune kvinnelige modellen på 1.78 m på Instagram. Verden er ikke rettferdig og ungdommene må læres til å akseptere hvordan de ser ut. 

Jeg har med egne øyne sett at ungdommer i land hvor Janteloven så og si er ikke-eksisterende, klarer å fungere uten den enorme veksten av psykiske lidelser som vi har er i Norge.

Videre så forstår jeg ikke at enkelte kritiserer at noen foreldre legger ut bilder av egne barn på Instagram. Det er liksom så 'skadelig'. Moren min har lagt ut bilder fra da jeg var 2 åring på Instagram, synes bare det er hyggelig og komisk, spesielt hvis det er et bilde der jeg har halve ansiktet dekket av softis. Folk bør passe sine egne saker og ikke være så opptatt av hva andre gjør.

Tanker rundt dette?

Endret av Magnus90

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...