Gå til innhold

Hvordan få ut bilstereo i eldre bil?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Har kjøpt en Volvo 240 som kun har en pioner CD spiller. Ønsker å bytte med bilstereo som har AUX eller bluetooth. Kjøpte først en ny bilstereo men de "nøklene" som fulgte med, passet ikke til å få ut hele greia som var der før, så fikk ikke satt inn den nye. Kjøpte en "nøkkelsett" med flere valg, ingen passet. Noen tips?? 

Anonymkode: 89311...763

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Pioneer har slike flate nøkler, de må presses inn ganske hardt før rammen slipper og 90° vinkelen på peke ut til siden og ikke mot spilleren. Når du hører det klikker og ser at rammen flytter på seg så skal det være å bare dra ut radioen.

41x0b52luUL._AC_.jpg.3d1097cf63abb9861aef6e9a3714b58b.jpg

Hvis radioen er montert på den nederste plassen rett foran girstanga så er det mulig å komme til med hendene i bakkant av konsollen, prøv å presse på radioen i bakkant.

Om det ikke hjelper så er det bare å demontere konsollen, er to skruer helt nederst og det er mulig at det er skruer innenfor askebegeret samt flere steder på selve konsollen og i bakkant.

Anonymkode: 55414...6a5

  • Nyttig 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...