Gå til innhold

hvor mange kr til hundefôr i mnd?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

drømmen er labrador, men ønsker svar for ulike raser og størrelser. Ville satt av buffer til akutt vetrinærtime, og så koster det jo en del å kjøpe hunden. Men aner ikke hvor mye den ville spist for hver mnd. 

Anonymkode: 4a299...aa4

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Jeg bruker 1000 kr på karten min i mnd . Gourmet 😘

Anonymkode: 71603...5fb

Skrevet

Kommer helt ann på hvordan fôr hunden skal ha. 

Min Staff mix må ha allergi fôr, og en 14kg sekk som vi har 1 1/2mnd koster nesten 1200,-. Før allergi utredning fikk han Vom, og det kostet 400,- i mnd. Så stor forskjell der. 

Dere bør også ha forsikring, og det koster også en del. Jeg betaler 840,- mnd for høyeste dekning hos Agria. 

 

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har to mellomstore hunder (11 og 12kg)

Bruker ca 300-350kr til sammen på mat i måneden. 

Anonymkode: 5b61c...52b

AnonymBruker
Skrevet

Bruker ca 500 kr i mnd på tørrfor og ca 400 kr på V&H. Forer med Acana.

Anonymkode: 4282c...611

AnonymBruker
Skrevet

Forer på vom og hundemat til mine 2 på under 10 kg. Kjøper 9 kg en gang i mnd og den koster rett i underkant av 500 kr. 

Godbiter kommer i tillegg, men jeg bruker tørrfôr, rundt 300 kr for en pose. 

Anonymkode: bd081...b18

AnonymBruker
Skrevet

Min spiser vom for 600 kr i mnd. I tillegg til dette får han acana tøffor, men en sekk varer ganske lenge, så jeg er usikker på hvor mye som går der. En sekk koster vel 900 kr.

Har nå en blandingshund og betaler 450 kr i mnd i forsikring. Mine tidligere hunder har vært renrasede og har kostet ca 900 kr i mnd per hund.

Utover dette må du regne med å bruke endel i starten. Innkjøpspris, ormekur, vaksiner, utstyr og selvfølgelig egenandel ved veterinærbesøk. Du må også regne med at hunden tisser inne og kanskje ødelegger møbler/gulv/vegger osv så er du heldig kommer det endel utgifter på hjemmet også. Så har du hundekurs, hundepasser når du skal på ferie osv.
Hund er dyrt, men for meg er det verdt det :) 

Anonymkode: c0ef8...309

AnonymBruker
Skrevet

Og godbiter selvfølgelig.

Anonymkode: c0ef8...309

Skrevet

Her går det 18 kg vom og hundemat i mnd, til 325 kr. Forsikring rett over 400. Runder opp til 1000 totalt med litt godbiter osv.

AnonymBruker
Skrevet

Min valp har brukt for som koster 1100 kr for 11,4 kg og det varer ca. 1,5 måned. Nå når han blir 1 år går vi over til voksenfor og da går jeg for noe rimeligere. 800 kr for 15 kg. Det vil nok vare en god stund, kanskje 2 måneder. Så kommer godbiter (lager ofte selv) og tyggebein, ører osv. i tillegg. Det er billigere og sunnere å lage godbiter selv, men det tar tid 😊

Anonymkode: b88ce...13d

AnonymBruker
Skrevet
1 minutt siden, AnonymBruker said:

Min valp har brukt for som koster 1100 kr for 11,4 kg og det varer ca. 1,5 måned. Nå når han blir 1 år går vi over til voksenfor og da går jeg for noe rimeligere. 800 kr for 15 kg. Det vil nok vare en god stund, kanskje 2 måneder. Så kommer godbiter (lager ofte selv) og tyggebein, ører osv. i tillegg. Det er billigere og sunnere å lage godbiter selv, men det tar tid 😊

Anonymkode: b88ce...13d

Hvordan lager du godbiter?

Anonymkode: ce296...ee1

AnonymBruker
Skrevet

Forer med Mush. ca. 1000,- pr, mnd.

Anonymkode: 4f0d7...1aa

AnonymBruker
Skrevet

Pelsen her spiser Troll. Kjøper en storsekk til 600 som holder 1,5 måned. I tillegg får hun annenhver uke ferskt(fryst) bein av elg eller hjort som hun gnager litt på, så gjemmer hun det for så å ta det opp igjen.. Skulle noen grave rundt gården(ikke hagen, men i skråningene) her så vil de få sjokk, ligger helt sikkert noen hundre beinrester nedgravd. 

Så skal det sies at hun står støtt i inngangspartiet til kjøkkenet når det lages mat. Så hun får mange rå biter av kjøtt, fugl, fisk, grønnsaker og whatever.. 

Frøkna har blitt pensjonist(10 år gammel), ikke en gang har vi vært hos veterinær med henne grunnet dårlig almenntilstand. 

Anonymkode: 179b1...680

Skrevet

Min labrador spiser for rundt 1000 kr i måneden, inkludert godbiter og tyggebein. Han er litt bortskjemt på matfronten, så jeg kunne nok spart noen hundrelapper i måneden på å være mer restriktiv og velge et billigere fôr. 

Skrevet
AnonymBruker skrev (11 minutter siden):

Hvordan lager du godbiter?

Anonymkode: ce296...ee1

Ikke meg du siterte, men jeg lager også selv. Kjøper rent kjøtt, deler i passe biter og steker eller tørker i sopptørker. Får kjøpt kjøtt som ikke er "human grade" billig.

AnonymBruker
Skrevet

Vet ikke nøyaktig månedspris, men kjøper storsekk til 1000 kr, og den varer godt over en måned. :) Supplerer med våtfor og diverse innimellom. 

Forsikring er ca 500 kr i måneden. 

Anonymkode: abed3...d53

Skrevet

Jeg har tre hunder - 12 kg, 17 kg og 25 kg. Hovedforet er Vom & Hundemat og i tillegg får de litt RC. Kostnaden på for for mine tre er da ca. kr. 650,- pr. mnd. I tillegg kommer da godbiter og snacks, men bruker for det meste det jeg har selv i kjøleskapet og som er på veg ut pga. dato. 

Gjest Linny111
Skrevet
10 hours ago, venus24 said:

Min labrador spiser for rundt 1000 kr i måneden, inkludert godbiter og tyggebein. Han er litt bortskjemt på matfronten, så jeg kunne nok spart noen hundrelapper i måneden på å være mer restriktiv og velge et billigere fôr. 

Samme her for labrador. Noen mnd litt mer, noen mnd litt mindre avhengig av tyggebein og godbiter, men rundt 1000 stemmer bra.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...