Gå til innhold

Heve sofaen 1-2-3 cm?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Trenger å heve sofaen en centimeter eller to, maks tre cm tenker jeg. Beina er firkantede og måler 25x25 mm.

Finnes det noen gummiknotter man bare kan tre utenpå sofabeina, som sitter greit fast uten noen annen montering/feste og som "bygger" litt i høyden? Å bare lime på filt vil ikke fungere, for jeg trenger ca en cm ekstra høyde. Har funnet en del møbelknotter som er høyere, men de er gjerne flere cm høye og må i tillegg skrus fast. Jeg tenker at så lenge det er snakk om bare en centimeter eller litt mer, så vil vel en kraftig gummisak kunne holde sofaen stabil? Finnes det slikt å få kjøpt noe sted?

Anonymkode: 51514...ace

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Prøv med sånne føtter en setter vaskemaskin eller tørketrommel oppå, noen av de er tykke som 2cm

Anonymkode: da2ad...1fa

Skrevet

De selger bein på ikea til sofaer.

Anonymkode: 93eed...71b

  • Liker 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (5 minutter siden):

Prøv med sånne føtter en setter vaskemaskin eller tørketrommel oppå, noen av de er tykke som 2cm

Anonymkode: da2ad...1fa

Takk for tips, men det ser ut som at slike til vaskemaskin er mye større enn 25x25 mm og de er runde og kan ikke festes til sofabeina på noen måte, det er kun ment for å sette vaskemaskinen oppå.  Tror ikke det blir noen bra løsning, dessverre.

Anonymkode: 51514...ace

Skrevet
AnonymBruker skrev (4 minutter siden):

De selger bein på ikea til sofaer.

Anonymkode: 93eed...71b

Ja, det gjør de, men sofaen min er ikke fra Ikea og sofabeina fra ikea passer ikke. Dessuten er jo beina en del av utseende på sofaen. Jeg ønsker ikke å bytte bein, bare sette på noen svarte knotter på tuppen av beina slik at sofaen blir litt høyere.

Anonymkode: 51514...ace

Skrevet

Vi kappet selv til senga vår da vi trengte 2,5cm for å få under rullekasser. De var runde så skjærte ut i samme form fra 2 hobbyplater.

Limte sammen og malte. Satte dobbeltsidig tape mellom beina og de vi la til. Funker fint for tre :)

Anonymkode: 39aec...3e1

  • Liker 1
Skrevet

Hadde saget til klosser og limt på. 

Anonymkode: dc4a4...bbf

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Sjekket ebay, wish el.l.?

Endret av Fabiola

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...