Gå til innhold

Erfaring med innleggelse for psykisk sykdom eller ECT?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Noen som har erfaring med innleggelse på grunn av depresjon eller andre psykiske lidelser? Hva var opplegget/hvordan var dagene der inne og hjalp det? Lurer også på om noen har erfaring med elektrosjokkbehandling/ECT. Har lyst til å høre med legen om det er en mulighet, men er ganske redd. Det virker som en veldig skummel prosedyre og har lest om hukommelsestap i etterkant... Men har også lest at det har hjulpet for mange som ikke responderer på antidepressiva. 

Anonymkode: 3053c...a85

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det jeg har lest er at det er en effekt i ettertid, men jeg husker ikke om det var midlertid eller hvor lenge bivirkningene varer. Men behandlingen er på mystisk vis en av de beste som finnes mot depresjon, tror jeg?

Effekten på andre ting vet jeg ikke så mye om? Jeg kom over en artikkel om dette en gang for evigheter siden, enten på forskning.no eller på science daily.

Har du ingen lege som du kan spørre om dette? Du har jo krav på å vite alt om din egen behandling? Ihvertfall ting som innebærer fysiske plager.

Endret av Michaelhe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...