Gå til innhold

Har du noen besteforeldre med ADHD?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Eller er det hovedsaklig bare yngre generasjoner som blir diagnostisert med dette?

Anonymkode: 9899b...f4a

  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Var vel ikke slike diagnosebegreper den gang mine besteforeldre var unge, nei. Den gangen var vel barna heller utålmodige, rakkerunger, pøbler, eller andre ting som forbindes med uroligheter og lopper i blodet. 

Anonymkode: 95a63...fc8

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Økt medisinbruk gir mer atferdsvansker hos barn (visst mor tar medisin før svangerskap, og litt ut i svangerskapet før dem vet dem er gravid). Samt samfunnet vi vokser opp i. 
Mer stress og press.

Hilsen kvinne med Adhd, men som ikke begynte med medisin før etter jeg var ferdig med svangerskapene og ingen av barna har noen tegn for atferdsforstyrrelser. Dem er ung/voksen nå og har mye mer ro i kroppen, tålmodig, skole flink enn det jeg var. Min mor er tre ganger verre enn meg, men aldri fått en utredning. Jeg ble heller ikke ammet, og har lyst til å spørre henne mer ut om hun tok noe da hun var gravid med meg. Tror hun også led av fødsels depresjon. Men valgt å la det ligge

Anonymkode: 7b13b...eeb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...