Gjest Emma J Skrevet 25. juli 2005 #1 Skrevet 25. juli 2005 Hei! Jeg har alltid vært veldig liten(155 cm og veier omtrent 45 kg). Jeg vet jeg er tynn og ønsker å gjøre noe med det. Selv synes jeg ikke det er fint å være så tynn-ønsker meg liksom de kvinnelige formene Prøver å akseptere at det er slik jeg er,men det er absoultt ikke lett! Jeg veier meg HVER dag-ofte flere ganger om dagef for å se om jeg har gått opp i vekt...Blir så lei av å holde på slikt. Kjæresten,alle vennene og foreldrene mine sier at jeg er så pen og bla bla bla,men jeg føler det ikke sånn og vil gjøre mye for å få kroppen jeg ønsker meg! Jeg vet ikke hva jeg bør gjøre for å legge på meg på en sunn måte...vet ikke om kroppen min klarer å legge på seg i det hele tatt! Er det slik at noen IKKE KAN legge på seg UANSETT?? Så,tips til hvordan matvarer jeg bør spise og hva jeg bør trene? Kan vel ikke bare stappe i meg potetgull,hamburger og is mens jeg sitter stille og ser på TV-mulig jeg da legger på meg,men jeg har lyst til å være sunn!! Håper på litt hjelp! Gjerne også høre fra jenter som er i samme situasjon. Takk!
Gjest Gjesta Skrevet 25. juli 2005 #2 Skrevet 25. juli 2005 Mine tips er, kort oppsummert: *Trene styrke (trene mer generelt, for det øker matlysten) *Spise mat med mye proteiner (kjøtt, fisk, egg, bønner/linser....) *Få i deg sunt fett fra planter og fisk *Spis nøtter (uten salt) som mellommåltider *Hvis det ikke hjelper, kan du kjøpe gainer hos helsekosten, som inneholder mye karbohydrater som gjør at du legger på deg på en sunn måte. Unngå å få i deg for mye melk, smør og fløte. Fettet der er bare usunt for kroppen
Gjest Emma J Skrevet 25. juli 2005 #3 Skrevet 25. juli 2005 Tusen takk for gode tips! Sånn jeg forstod deg,bør jeg satse på styrke og ikke trene mye kodsijonstrening da?!Enig,at jeg ikke bør spise mye usunt fett....har jo lyst til at kroppen skal ha det bra også-man må ikke bare tenke på utseende. heldigvis er jeg ikke så kjempe glad i kaker,hambuger,is og slikt! Tar det forresten mye lengre tid å legge på seg enn å ta av seg?Og lurer også på om noen vet om noen spesielle styrkeøvelser som kan gi litt kvinnelige former...Litt mer rumpe kanskje Jeg har gratis adgang til treningssenter som skolen betaler for meg,så kan godt foreslå øvelser som jeg kan trene på apparter...
Gjest Gjesta Skrevet 25. juli 2005 #4 Skrevet 25. juli 2005 Det tar nok tid å legge på seg muskler, men du vil samtidig få økt matlyst, og det er heller ikke så dumt. Jeg ville trent litt kondisjon i tillegg; hjertet er det jo viktig å passe på, og så lenge du får i deg nok mat, vil du ikke gå ned i vekt av det. Jeg ville trent øvelser som går på store muskelgrupper i første omgang. Knebøy med vekter på skuldrene er knallbra for å bygge muskler på rumpa. I tillegg bør du jo trene mage, rygg og armer. På mitt senter har de apparat der du kan øve på å løfte deg selv vha. armene. Du kan legge på motvekt så du får hjelp, og så ta av mer og mer etterhvert som du blir sterkere. Det har hjulpet meg med å få mer muskler på overkroppen. Ellers vil jeg slå et slag for min favorittaktivitet, nemlig terrengsykling. Finn deg en fin løype med både opp-og nedoverbakker, og kjenn hvordan du får brukt hele kroppen. Kjempebra trening for hele kroppen, og for humøret i tillegg. Husk å spise bra etter trening. Få i deg et ordentlig måltid maks. en time etter at du er ferdig å trene.
Gjest Emma J Skrevet 25. juli 2005 #5 Skrevet 25. juli 2005 Takker Skal prøve å leve opp til dette... Uff,jeg er ikke noe glad i styrketrening(mulig litt fordi jeg alltid har følt at folk kikker på meg å tenker: "Lille deg...,prøver du å bli stor du da?!" Er mye mer glad i kondisjonstrening...jeg trener tennis med venninnen min 1 time 2 ganger i uke,så det kan jeg i hvertfall ikke slutte med. Er det for mye-eller kanskje litt for lite? Får håpe jeg ser rsultater snart da! Er lei av å hele tiden tenke så mye på vekt,kropp og alt slikt...Sliter på en faktisk
Gjest Gjesta Skrevet 25. juli 2005 #6 Skrevet 25. juli 2005 Det er masse jenter som trener styrke; her for ikke så lenge siden så jeg ei bittelita (og jeg er lita selv) jente som tok tyngre vekter enn enkelte av gutta, og jeg ble skikkelig imponert Du skal ikke tenke på hva andre måtte tenke. Hvis de tenker noe, er det deres problem. Tennisen skal du bare fortsette med! Det er jo kjempegøy (for dem som klarer det. Jeg har for mye temperament).
Gjest synseren Skrevet 25. juli 2005 #7 Skrevet 25. juli 2005 (endret) Fedon påstår jo at både de undervektige og overvektige skal kunne bli normalvektige hvis de følger hans blodsukkeropplegg. Kanskje forsøket verdt? Endret 25. juli 2005 av synseren
Gjest meg : ) Skrevet 19. januar 2009 #8 Skrevet 19. januar 2009 akk det samme her liksom! sliter så syk med kroppen min, jeg er for tynn og jeg klarer rett og slett ikke mer ;o jeg trenger litt tips jeg også ;o jeg spiser jo normalt men jeg legger bare ikke på meg ;o jeg er sikkelig tynn og jeg orker ikke mer ;o folk komenterer til og med ;o kaller meg pinne og sånt, jeg orker ikke dette mer! folk lurer på om jeg har sykdom siden jeg er så tynn! men jeg har ikke det! noen som kan gi tips? trenger det virkelig? ;o klem fraa meg !
Gjest Gjest Skrevet 20. januar 2009 #9 Skrevet 20. januar 2009 Ah, kjenner meg så altfor godt igjen her.. Sliter også med å legge på meg. Er 165 høy og veier for øyeblikket ca 48kg... Men har vært mye syk, første gang jeg gikk for mye ned hadde jeg en alvorlig betennelse i magen og beholdt INGENTING av væske eller føde.. Endte på sykehuset for intravenøs tilførsel.. Gikk ned til 41 kg. Kunne vært statist i sånne filmer fra konsentrasjonsleirene under krigen.. Fytterakkern Men å gå opp i vekt igjen etterpå var ikke lett. Brukte over 2 år på å nå 50 kg igjen.. Det jeg gjorde var at jeg begynte å trene styrke/vektløfting. Muskelmasse veier jo som kjent mer enn fett. Så 4 dager i uken med HARD styrketrening, så hardt du klarer selvfølgelig.. I tillegg brukte jeg Herbalife, sånn pulver du blander i melk, inneholder alt av næringsstoffer kroppen trenger.. Kjempegod på smak er den og! Den drikker du I TILLEGG TIL MAT, for å kunne gå opp i vekt! 3 ganger for dag! Den og treninga reddet meg.. Men nå sliter jeg litt mer, har nettopp hatt laaangvarig kyssesyken og har nå brukt 3 år å gå opp fra 42 kg til 48.. Så nå først føler jeg at jeg i det minste kan se meg selv i speilet uten å bli deppa.. Og at folk holder mer kjeft nå ang vekta.. Utrolig at folk tror de kan kommentere som de vil når man er tynn men ikke når folk er overvektige.. Men svare dem, det har jeg gjort, og fortsatt gjør om noen våger å ymte noe om vekta mi, da svarer jeg gjerne med noe sånt som: Ja? Jeg er tynn men jeg kan legge på meg. Det bør jo ikke DU da..!" hehehe... Det får dem til å kneppe igjen.. Men skjønner utrolig godt hvordan dere som sliter med å få vekta opp har det, har erfaring med det ja Lykke til!
Gjest meg vel ; ) Skrevet 24. januar 2009 #10 Skrevet 24. januar 2009 ja takk for tipset! sliter med folk som komentarer as ;o for så mye dårligere selvtelitt av det! skulle virkelig ønske jeg kunne legge på meg fort er lei av denne kroppen. blir utrolig deppa hver gang jeg ser meg i speilet liksom! klem : )
Silmarill Skrevet 24. januar 2009 #11 Skrevet 24. januar 2009 (endret) Har du prøvd Afi - Nutrin og/eller noe som heter gainer? Afi-nutrin blir brukt til folk med dårlig matlyst, har problemer med å få i seg nok næring, folk som skal opp i vekt/har problemer med å legge på seg, syke, eldre m.m. Et bra produkt, og ønsker du å komme opp i vekt så kan du godt bruke dette, men for folk flest med et brukbart kosthold vil gainer være tilstrekkelig. Gainer + søk på Afi-nutrin Edit: jeg bruker IKKE dette her altså, men veninnen min gjør det. Endret 24. januar 2009 av Silmarill
Gjest Siri Skrevet 23. oktober 2011 #12 Skrevet 23. oktober 2011 E akkurat i samme situasjon som du e !:.. har du fått det til ? eller e du like tynn som før?
Gjest relaxed Skrevet 7. november 2011 #13 Skrevet 7. november 2011 Ser denne tråden begynte i 2005, men at folk fremdeles svarer så da gjør jeg det også. Slet med å være undervektig for 5-6 år siden. Prøvde alt mulig for å legge på meg på en sunn måte. Styrketrening, proteinpulver, spiste masse mat. Har alltid spist mye egentlig. Men tingen er at folk har kommentert hvor tynn jeg er daglig siden jeg var tenåring. Jeg har virkelig ikke vært sykelig tynn, bare slank. Så alle disse kommentarene har laget et stress i meg, som om det er noe galt med meg fordi jeg er tynn. Jeg sluttet å stresse med å legge på meg, for jeg gikk jo ned i vekt. Men så sluttet jeg å tenke på det. Orket ikke styre med det mer. Guess what? Jeg la på meg! Normalvekt here I come Ble til og med litt kraftig etterhvert. Så helt normal og passelig og fin. Nå føler jeg meg litt tynn igjen, men det er vel bare sånn kroppen min er. Jeg er slank og tynn, og har lite underhudsfett. Vekten går litt opp og ned. So what? Poenget mitt er; slapp av, slutt å stress, godta deg selv, spis og vær glad, tren og vær glad. Hvis det er vanskelig å slutte å stresse med dette, fungerer det faktisk å snakke med noen om det. Man kan overraske seg selv, ang hvor mye man tenker på slike ting, som plager en. Det er ikke alltid man skjønner det helt selv. I tillegg er det viktig å ikke nære problemet sitt. Jo mer man går på vekten for å sjekke om man har gått opp eller ned, jo mer vokser stresset, og kroppen legger ikke på seg under stress. Stress krever mye energi rett og slett. Lykke til slanke gutter og jenter Slapp av!
Gjest Sofie Skrevet 20. juni 2012 #14 Skrevet 20. juni 2012 Hei, for å gå opp i vekt er det to ting som er spesielt viktig: Spise 5-7 måltider hver dag inkludert mellommåltider selfølgelig, og trening! Ikke jogging, for du vil ikke brenne kaloriene, det beste er nok knebøy og utfall. Gjør øvelsene 12 ganger på hvert kne, tre runder... Dette gjør du hver dag (eller anhver dag) Det tar tid, men gjør du det riktig vil du merke vektøkning i løpet av noen uker. "Weight gainer" Som du får kjøpt på apoteket og treningsentere, kan også være hvert å prøve. Drikk litt før og etter trening, og før du legger deg.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå