Gå til innhold

Barnet tenker mye på meg


Fremhevede innlegg

Skrevet

Når barnet er borte så tenker hun masse på meg. Om hun ser en film med bil så sier hun.. Jeg og mamma pleier å kjøre bil, og setter i gang med hylgråting og hyperventilering. 

Om hun skal sove borte gråter hun og spørr om jeg er hjemme alene og skal sove alene.

Alt som kan minnes om meg gjør det og hun begynner å gråte og hyperventilere og vil til meg. 

Hun er 3 år. Er dette en fase? 

Anonymkode: 299d2...a71

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ingen? 

Anonymkode: 299d2...a71

Skrevet

Er du alene med barnet eller er det også en far i bildet? Ikke uvanlig at små barn bekymrer seg hvis mor/far bor alene med barna. Datteren min var sånn da jeg ble alene med henne. Hun måtte hele tiden forsikre seg om at jeg ikke var ensom uten henne. Så jeg måtte begynne å smålyve til henne om at da hun var hos andre, så hadde jeg alltid noe å gjøre som var hyggelig for meg.

  • Liker 2
Skrevet

Ungen min er 10 år og tenker mye på meg. Får nesten alltid flere meldinger fra henne når hun er på besøk hos andre eller når jeg er ute og hun hjemme alene. Men det ser ut som det kommer seg.

 

Far har ikke vært i bildet så hennes tilknytning til meg er veldig sterk. 
 

Det blir bedre. 
Prøv å få henne til å fokusere på det hun skal og betrygg henne på at det er greit å savne og at du har det fint. 

Anonymkode: c424a...c61

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...