Gå til innhold

Redd barnet skal få herpes


Fremhevede innlegg

Skrevet

Samboer har type 2 nedentil og 1 på leppene. Han har ikke ofte utbrudd på leppene, men stadig nedentil. Medisinene hjelper ikke. Vi har barn på 1 år og jeg har helt siden hen ble født vært hysterisk for at hen skal få det på noe vis. Redd det skal smitte via sengetøy, hender osv. Vi er veldig nøye med håndhygiene og legen mente dette er nok og at dette smitter ved direkte kontakt. 
 

men hver gang barnet får noe form for utslett eller lignende, så tenker jeg herpes med én gang. Nå har hen 3-4 prikker. Begynte å se ut som myggstikk, men er nå rødt og irritert, nesten som en blemme/betent hårsekk eller lignende. Én på hånda, og en på hver overarm. De har kommet med et par dagers mellomrom men de sprekker ikke. Det væsker heller ikke noe og virker ikke til å plage noe. 
 

så jeg lurer på: hvor vanlig er det at herpes kan smitte slik til sånne steder på kroppen? Isåfall ville vel mange hatt det.. og hva kan det ellers være? Ikke feber eller dårlig form. 
 

Føler så skyld og er livredd ungen skal få dette. Da tror jeg verden min går under.. særlig når jeg vet hvor mye det plager samboer.

Anonymkode: 75165...63c

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ikke sjans å få det om dere er nøye på håndvask og hygiene.

Anonymkode: 379b7...fdb

Skrevet

Selv om det er mulig å få utbrudd andre steder enn munn og kjønnsorganer, er det vel lite trolig at barnet får førstegangsutbrudd 3 ulike steder? 

Skrevet

Dere gjør alt riktig. Herpes har så og si alle på munnen, så dette vil barnet få uansett. Men du bør slutte å være så hysterisk, det vil ikke være bra for barnet når det blir gammelt nok til å fatte hva som står på

Anonymkode: a3d62...7c7

Skrevet

Herpes er helt vanlig. 80 % har det. De fleste får bare et førstegangsutbrudd. Ingenting å være så stressa for. 

Anonymkode: 5122a...ef5

Skrevet
5 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Det er ikke sjans å få det om dere er nøye på håndvask og hygiene.

Anonymkode: 379b7...fdb

Det er vel alltids sjans. Det er jo herpesvirus omtrent over alt. De fleste blir jo smittet i munnen som barn. Og selv om mannen til ts tar alle forholdsregler, kan jo barnet bli smittet av andre. F.eks ved å drikke av noen annens flaske i barnehagen. 

Skrevet
Akkurat nå, AnonymBruker skrev:

Herpes er helt vanlig. 80 % har det. De fleste får bare et førstegangsutbrudd. Ingenting å være så stressa for. 

Anonymkode: 5122a...ef5

De fleste blir smittet som barn, men for babyer kan herpesvirus være dødelig. Vet du ved hvilken alderhos baby grensen går? 

Skrevet
1 hour ago, Thyra said:

De fleste blir smittet som barn, men for babyer kan herpesvirus være dødelig. Vet du ved hvilken alderhos baby grensen går? 

Google er din venn

Anonymkode: a3d62...7c7

Skrevet

Tror nesten 90% har dette viruset, så barnet kommer sannsynligvis til å få det andre steder. God hygiene hos far under utbrudd.

Barn får gjerne et litt stort utbrudd rundt/i munnen første gang, deretter som et forkjølelsessår ved leppe. Det er virkelig ikke noe dere burde bruke så mye energi og bekymring på.

Anonymkode: 22e07...648

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...