Gå til innhold

Polere bil selv


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

Jeg har byttet bil, og vil ta bedre vare på denne bilen en min forje. Jeg tenkte jeg skulle levere den til polering, men de skulle ha 4000 for jobben, noe jeg synes er utrolig dyrt. Tenker derfor å polere den selv. Men har absolutt ingen erfaring med å polere bil. Hva MÅ jeg tenkte på, hva BØR jeg tenke på og hvilke utstyr må jeg ha? 

Anonymkode: 8bf4b...13e

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Den må være ren. 
microfiberkluter og voks. 
Om den ser bra ut i lakken holder det å vokse etter vask, og vaske oftere om bilen er skitten. Ikke høst og vår «for den blir jo skitten igjen med en gang»

Er den kjøpt hos forhandler er den kanskje nypolert? 

Anonymkode: d1365...090

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Polerte bilen min i går. Men jeg har poleringsmaskin 😅 men før jeg fikk den så brukte jeg voks og microfiberklut. 
Vasker bilen og lar den stå i garasjen til tørk. Polerer den og lar den stå til dagen etterpå ☺️

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har aldri brukt poleringsmaskin, men polert for hånd. Jeg bruker denne https://bilpleiekongen.no/produkt/autoglym-super-resin-polish/. Den er veldig drøy og gir fin glans til bilen.

 

Først må du vaske bilen grundig og tørke. Deretter bruker du f eks slike https://www.biltema.no/bilpleie/lakkpleie/polersvamper/voksapplikator-2000036358. Litt polish på om jobb deg med lett hånd fra ene området etter det andre på bilen. Det skal bare v@re et tynt, tynt lag. Etter ca 15 minutter polerer du av polishen med f eks slike https://www.biltema.no/bilpleie/lakkpleie/poleringskluter/pusseklut-2000019185

Jeg helpolerer bilen 2 - 3 ganger i året, men har noen svake streker på ene døren, og disse poleres oftere. Da forsvinner de helt for en periode.

Jeg tror hyppig vask, gjerne på selvvask på bensinstasjonen, er viktigere enn polering. Unngå at skitt får sette seg fast. Jeg vasker den minst en gang i mnd, og dette koster meg kr 20. Og ikke glem at bilen har en innside. Støvsug, vask, ta ut matter og vask vinduene innvendig.

Anonymkode: 2156c...a76

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Enig med AB over. Autoglym er en god start, veldig enkelt. Jeg påfører polishen med en gammel t-skjorte eller poleringsull om jeg har husket å kjøpe dette. Tar ca 3t på en Leaf, litt mer på våre to digre sedaner. Men bilen må være både helt ren og helt tørr når du kommer i gang - og du må vaske den grundig overalt. Dører, innsiden og utsiden, karmer, langs kanter, og har du en bakluke er det fint å polere kanalen der vannet renner også. For her får dårlig pleide biler både mosemerker og oljete støvflekker - veldig lett å avsløre når folk ikke passer på bilen sin. Husk også takrennene.

Anonymkode: 15f3a...728

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...