Gå til innhold

Allergisk mot pasta?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei!

Håper noen vil dele sine erfaringer. Jeg har i flere måneder nå reagert veldig på pasta/spaggethi/makaroni osv.. har vært hos lege å tatt masse prøver, men det er ingenting som er forklarende på smertene. Får utrolig vondt i magen et par timer etter at jeg har spist et pasta måltid. Det kan være etter pasta bolognese, pasta carbonara eller spaggethi, det er riktig nok med forskjellige sauser og tilbehør, men fellesnevneren er at jeg reagerer på pasta. Ingen andre måltider. Reagerer ikke på andre produkter med mel eller egg, så det kan ikke være cøliaki. Noen som har opplevd lignende? 

Anonymkode: 2aeeb...07e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Allergi mot durumhvete? Aldri hørt om, men noen må vel ha det også.

Anonymkode: b41a5...776

Skrevet

Jeg kan også få vondt i magen, luft og avføringstrang av pasta. Det er mengden fiber og raske karbohydrater som gir plagene hos meg. Det har ingenting med en allergi å gjøre. 

Anonymkode: 3c397...ac8

  • Liker 2
Skrevet

Jeg reagerer også på pasta, få skikkelig vondt i magen av det. Har ingen allergier som jeg vet om. Prøvde glutenfri pasta bare for å sjekke, men det ble ikke bedre av det. Skal jeg spise pasta lager jeg selv med hvetemel, da går det greit. 

Anonymkode: a9289...800

Skrevet

Det er mange som blir både oppblåst og får dårlig mage så snart de har spist pasta. Det har nok mer med at det er relativt "tomme" kalorier enn at det er cøliaki.

  • Liker 1
Skrevet

Jeg tåler også pasta dårlig. Jeg tror det er konsistensen. Det blir som en stor klump i magen. 

Anonymkode: e4020...d47

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...