Gå til innhold

Tåler narkose dårlig - tips?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Må egentlig operere (igjen), men alle andre gangene jeg har ligget i narkose har jeg våknet opp totalt forvirret, noe som har vedvart i 1-3 døgn. Har vært rasende, ikke kjent igjen mine nærmeste, og med null konsekvenstenking. Har skrevet meg ut av sykehuset alle gangene, uten å huske dette igjen etterpå, og så har det endt med et kaos uten like for mine nærmeste for å finne meg og få meg til å være på en trygg plass til jeg ikke er like forvirret lenger.

Er veldig redd for narkose pga dette, og har forsøkt å ta det opp med fastlege + sykehus, og fått tilbake at "Alle blir litt forvirra når de våkner av narkose" og "Det bør jo gå bra for deg som er så ung!".

Noen som har noen tips, eller som har opplevd lignende og har noen greie måter å takle det på? Sist spaserte jeg halvnaken ut av sykehuset midt på vinteren, og skulle absolutt dra og bade i sjøen ifølge en fortvila pårørende som forsøkte å få med meg hjem. Har ikke veldig lyst til å være i lignende situasjon igjen, især ikke fordi sykehuset har besøksforbud for slike ting for tiden. 

Anonymkode: acaed...4f9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...