Gå til innhold

"Vandrere" på synet


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Har flere sånne "vandrere" på synet mitt. Har hatt den siste uka, kanskje uka før, husker ikke. Er også litt sensitiv for lys, men det er vel pga. angsten regner jeg med... Noen andre som er plaget med dette? Hva kan man gjøre for å få det vekk? Skal til optiker på synstest til uka, men vil bare høre med dere også.

Anonymkode: 67f89...3d9

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Kan det være migrene? Legger merke til at du reagerer på lys. 

Anonymkode: 8e981...220

AnonymBruker
Skrevet

Ja, det kan være det, men har også disse "vandrerne" når jeg ikke har særlig vondt i hodet. 

Anonymkode: 67f89...3d9

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har hatt det store deler av livet. I mitt tilfelle fulgte det med en medfødt øyesykdom (medfødt grå stær), og "øker" blant annet når jeg er varm. Kan det være varmen?

Anonymkode: 91e40...954

AnonymBruker
Skrevet

Hvis dette nylig har oppstått med vandrere som du kaller det på synet og du er fra før lysomfintlig så ville jeg fått tatt en MR for å sjekke hodet. For å være sikker på at alt er som det skal være.

Anonymkode: 747bd...12a

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Mener du «floaters» når du skriver «vandrere»? Noe som ser ut som mange små fluer som flyter rundt? Det er isåfall veldig vanlig. Man får gjerne flere og flere sånne med alderen, noen få, noen flere. Jeg har mange😏 Frustrerende, men ufarlig. Uansett, så er det alltid fint å sjekke opp nye symptomer hos lege😊

Anonymkode: f9f18...564

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Hvis det er fluer du mener, så har jeg tre stykker. Hatt dem lenge og de er permanente. Det er sånn grums I gørra bak øyet, helt vanlig. 

Anonymkode: 5deee...49a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...