Gå til innhold

Flere som elsker storbyferie med barn?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Jeg er ikke så glad i syden og varme. Men elsker å reise til storbyer. Nå begynner ungene å bli såpass store (4 og 8) at de kan bli med. Er det noen som reiser til storbyer med små barn Som har noen konkrete tips til fine steder og opplevelser? Tar også imot tips om barnevennlige hoteller osv. 

Anonymkode: c3b4a...327

Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1384325-flere-som-elsker-storbyferie-med-barn/
Del på andre sider

Fortsetter under...

AnonymBruker

Vi har besøkt Berlin er par ganger med stort hell. Mye spennende å se på og gjøre, både for store og små. Enkelt å komme seg rundt med kollektivtransport  

Vi har bodd greit på Adina, et leilighetshotell med basseng. Det har vært veldig greit når man har reist med barn, så slipper man å sitte i mørket etter at ungene har sovnet. 

Anonymkode: 812e6...fd3

AnonymBruker

København, Stockholm og Berlin er supre byer med barn. Ville dog ikke reist til noen av byene i år mtp. korona.

De to største byene i Norge, Oslo og Bergen, er fine større norske byer som er veldig fine å besøke med barn.

Anonymkode: 37ad7...848

  • Liker 2
AnonymBruker

Har vært i mange byer med barn. Oslo, Stockholm, København, Paris, Amsterdam, Køln, Hamburg. 
har vært på ordinære hoteller da mesteparten av tiden tilbringes utenfor. Frokost inkludert alltid. 

 

Det er så mange kjekke plasser for barn i slike byer. TripAdvisor har også mange gode tips synes jeg. 

Anonymkode: 278a3...4f0

AnonymBruker

Vi reiser med barna på storbyferier. Vil spesielt trekke fram London og Berlin. Masse å gjøre for barn her. I begge byene har vi badet i fontener (spesielt barna, da) spist på spennende restauranter, gått på museer, spist masse is, sett kjente bygg. Vi pleier å leie stor leilighet med to soverom, og bo der en ukes tid. Spise frokostblandinger til frokost vi ikke har smakt før, og ta t-bane/toetasjes buss/båtturer på Themsen/Spree. 

Anonymkode: 2c882...557

Annonse

Har hatt ungene med til London, Paris, Brussel og København. Så lenge man planlegger litt og legger lista på aktiviteter etter barnas alder og interesser, er byferie med barn alle tiders. Ønsker å ta dem med til Barcelona, men det blir nok en stund til det lar seg gjøre. :)

AnonymBruker

Det er jo masse såpass store barn kan ha glede av i en storby :) Mange storbyer har jo både fornøyelsesparker, dyrehager, museer tilpasset barn, og masse andre barnetilbud. London, f.eks, er knall med barn. 

Anonymkode: e25a9...915

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...