Gå til innhold

Tror han har en "type" - helt annerledes utseende enn meg


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Jeg dater en fyr nå, og håper det blir seriøst mellom oss. Han har mørkblondt hår, og jeg har veldig lys blondt hår med lys hud. 

Både hans første kjæreste og ei han hadde et seriøst forhold til for et par år siden, hadde mørkt hår og brun hud (hun ene var fra Iran blant annet). Jeg har visst hvem han er et par år, selv om vi ikke kjente hverandre, derfor jeg vet det (og via facebook osv).

Det jeg lurte på er om menn pleier å ha en spesiell type damer de liker? Altså selvfølgelig kan man like alle typer, han må jo like blonde også siden han dater meg, men lurer på om han foretrekker eller setter mørke kvinner aller høyest. Siden han kun har hatt seriøse forhold med akkurat den typen kvinner.

Anonymkode: 4565b...f8f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er nok ikke så uvanlig, men samtidig heller ikke noe å bry seg om. Helt normalt å forelske seg i en som ikke liker på typen man normalt tiltrekkes av.

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har kamerater som ikke har en type - de er mer opptatt av at de synes dama er fin enn akkurat hvilke trekk hun har. 

Anonymkode: 0ce85...efe

Skrevet

Jeg har vært forelsket i  svarthåra, blond, brun og rødhåra... nei hår har ikke noe betydning tror jeg....

AnonymBruker
Skrevet

Mange sin 'type' har ikke noe med hårfarge og hudfarge å gjøre, men livssyn,  verdier, personlighet osv. Jeg bryr meg ikke om hvilken farge på håret fyren har. Ser ikke etter spesielle ansiktstrekk heller. Jeg ser på helheten. For meg er ikke en objektivt attraktiv fyr attraktiv for meg om personligheten er dårlig. En middels attraktiv fyr kan for meg se ekstremt attraktiv ut om det indre er supert.

Tror det blir dumt om du tenker for mye på det. Legg det fra deg. Han er sammen med deg, som betyr at han liker både deg og ditt utseende. 

Anonymkode: 6c7e5...469

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

At du bekymrer deg over dette sier vel mer om din selvtillit enn hans smak. Han har valgt deg, hvorfor bruke tid og energi på å finne på historier om at han kanskje eeeeeegentlig skulle ønske at du var annerledes? Ta heller tak i den dårlige selvtilliten din, spør deg selv om hvorfor du ikke bare aksepterer at kjæresten din er glad i deg!

Om du får vite her at menn ikke pleier å like en spesiell type utseende, så hjelper jo ikke det deg så mye. Det sier jo ingenting om din type. Og om du får denne bekymringen beroliget, så er det lett å finne på noe annet; kanskje eksene hans f. eks. er mer musikalske eller mer sporty... du blir sprø om du skal uendelig drive og måle deg selv opp mot eksene hans. Problemet her er egentlig at du har problemer med å tro på at noen kan være glad i deg for den du er.

Anonymkode: a2317...2d9

AnonymBruker
Skrevet

De fleste har vel en "type" de syns er mer attraktivt en annet, men det er veldig tilfeldig om seriøse forhold klaffer med denne typen. Selv liker jeg best gutter med mørkt hår, men jeg har datet gutter som ikke har det også. Helt tilfeldig hvem jeg har klaffet best med. Tenker du heller burde jobbe med egen selvtillit 

Anonymkode: 0739e...c8b

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Før jeg traff mannen min datet jeg utelukkende mørke menn, helst Sør-Europeere. Men så forelsket jeg meg i en blond og blåøyd en som ble mannen i mitt liv ❤️ Preferanser betyr ikke at man ikke kan være interessert i andre utenfor denne.

Anonymkode: 55be8...cbe

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Sånn var det med han forrige jeg datet også - tidligere hadde han bare datet supertynne mørkere damer, mens jeg derimot er blond med former. Han hadde visst lett for å falle for en bestemt type, men det betydde ikke at han ikke kunne falle for en med mitt utseende. Han hadde også opplevd mye styr med de mørkere damene da de var fra andre kulturer, så han ønsket nå en norsk dame. 

Anonymkode: 08a93...ff3

AnonymBruker
Skrevet

Før jeg traff mannen min data jeg ganske androgyne menn. Det var liksom min type. Ihverfall et mønster som gjentok seg. 

Så traff jeg mannen min som er høy, mørk, muskuløs og kjekk. Han var veldig bekymra for om jeg egentlig likte andre typer menn best. Men jeg er forelska i ham nå...

Anonymkode: 2dd79...3b5

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...