Gå til innhold
Problemer med registrering ved bruk av windows mail (hotmail, live, outlook) ×

Garnalternativ til HipWool


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, er det noen her som har et billigere alternativ til HipWool? Det koster 69 kr for 50 g, det er dyrt for en fattig student, spesielt når jeg trenger nærmere 800 g til oppskriften :(

AnonymBruker
Skrevet

Drops air har samme strikkefasthet, men pinnestørrelse fem istedenfor seks.

Anonymkode: 4f467...d3f

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Pinnestørrelse både 5 og 10 (da dobbel tråd)! Oppskriften er Chunky Bomber Jacket fra Witre Design :) 

Endret av kolibrifjær
Skrevet
5 minutter siden, kolibrifjær skrev:

Pinnestørrelse både 5 og 10! Oppskriften er Chunky Bomber Jacket fra Witre Design :) 

Ser du skal strikke med enkelt garn på pinne nr 5 og dobbelt garn på pinne nr 10. Personlig synes jeg å strikke på pinne nr 10 er et mareritt.
Spør i en garnbutikk, ofte kan det å bytte garn bli like dyrt som å bruke orginalgarnet. Kommer an på antall meter på orginalgarnet, kontra det du velger å kjøpe. Finner ikke ut hvor mange meter det er pr nøste ved å lese om garnet heller, så beklager at jeg ikke kan hjelpe deg videre.

AnonymBruker
Skrevet

Witre har en del fine oppskrifter, men synes de foreslåtte garntypene ofte er latterlig dyre og/eller vanskelig å få tak i. Lurer på om det er fordi det inngås avtaler med forskjellige garnprodusenter? 
Det gjør i alle fall at det blir vanskeligere å strikke plaggene da det kan være vanskelig å finne alternative garntyper. 

Anonymkode: 4f467...d3f

AnonymBruker
Skrevet
1 time siden, kolibrifjær skrev:

Pinnestørrelse både 5 og 10 (da dobbel tråd)! Oppskriften er Chunky Bomber Jacket fra Witre Design :) 

 Drops air kan brukes da

Anonymkode: 991ef...969

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...