Gå til innhold

Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg hadde indre skjeling da jeg var barn, og skulle opereres. Men så gikk det visst over, og det ble ikke noe av operasjon. I voksen alder har jeg sett at jeg skjeler når jeg er sliten, men de siste årene er det blitt verre. merker at høyre øye "faller ut" på en måte. Har fått noe fra optikeren for å trene opp samsynet. Har brukt det lenge, men det hjelper ikke. Skjeler utover, og det er så stygt. Ser det selv når jeg ser meg i speilet også. Har av og til sterk hodepine, og tror det har noe med skjelingen å gjøre. Er det noen andre som har problemer med skjeling? Og som har operert eller andre ting? Er 34 år. (Har hørt at man som voksen ikke skal bruke lapp over øyet og spesielle glass i brillene, som barn kan.)

Anonymkode: 11695...106

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har det samme problemet som deg. Det ble diskutert operasjon som barn til meg å som aldri ble noe av. Jeg skjeler ekstra når jeg er sliten. Blir fort irritert når venner rundt meg skal poengtere at jeg skjeler. For dette er mitt "handicap" jeg har måtte leve med i 46 år. Har lært meg en stor uvane at jeg kikker bort når jeg står for lenge og snakker med folk. For at jeg føler jeg skjeler og snur meg å ser til sidene. Noe som resulterer at de jeg snakker med snur seg etter der jeg ser for å se om det kommer noen. Jobber på en offentlig plass der det er mange kunder hver dag. Har ikke tenkt på om hodepinen kommer fra at jeg skjeler. Men at synet endrer seg i mitt tillfelle. Har vurdert å fått hjelp i voksen alder med en operasjon. Men det koster vel flesk så det har blitt med bare tanken. Må få høre hva som skjer videre med deg. Lykke til.

Anonymkode: 01ea3...046

Skrevet

Sliter med akkurat samme problem. Ble operert på det ene øyet som barn, men skjeler enda. Jeg gikk til ortopist som fikk optikeren til å skru litt ned på styrken på linsene. Det hjalp litt, men jeg skjeler enda. Å skjele mer når man er trett tror jeg ikke man kommer unna, men du kan jo uansett få fastlege til å henvise deg til ortopist, så kanskje de kan finne en måte å reversere utviklingen, evt henvise deg videre til operasjon.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...