Gå til innhold

Selvskading- sy på sykehus


Fremhevede innlegg

Skrevet

Har selvskadet og sydd mye... sist sa fastlege at jeg kanskje må til sykehuset og sy fordi jeg har så mye fibrosehud og det gjør det vanskelig å sy...Hva annet gjør dem på sykehuset enn hos fastlegen...? 

Anonymkode: 36c3e...e95

Videoannonse
Annonse
Skrevet

På sykehuset har de mer erfaring med å sy enn det en fastlege har, det er nok derfor han ønsker å sende deg dit. 
Håper du jobber med å skaffe deg andre mestringsstrategier enn selvskading❤️ Jeg vet det er vanskelig å slutte, men det er mulig. 

Anonymkode: 9f2e1...77f

  • Liker 6
Skrevet

Slutt å skad deg selv og se framover, du har en framtid kjære deg. Finn en annen måte å takle problemene dine på 

Anonymkode: e6be1...7dd

  • Liker 2
Skrevet

❤️❤️❤️

sender deg en klem 

Anonymkode: 3cacc...14e

Skrevet

De er spesialister i det på sykehuset, fastlegen er almenn. 

Jeg selvskadet meg i mange år og skjemtes ikke over arrene mine. Etter jeg fikk kjæreste og skulle introduseres for foreldrene hans skjemtes jeg veldig for man gir jo et første inntrykk om å ikke være en sunn og bra kjæreste. Jeg skader meg ikke lengre og i dag angrer jeg på fortiden min. Når jeg får behovet igjen så bruker jeg en strikk på håndleddet,  slår i puten,  tar en lang varm og beroligende dusj eller går en intens tur.  

Ønsker deg god bedring med det du sliter med ❤ Husk at psyken blir bedre men arrene er for alltid og selvom ikke psykisk sykdom er noe man skal skamme seg over så er det ikke alltid man vil bli minnet om eller dømt for fortiden sin. 

Anonymkode: ffd5f...17b

  • Liker 1
Skrevet

Er bare at de er flinkere til sy.

Anonymkode: fd03f...3da

Skrevet
6 timer siden, AnonymBruker skrev:

Slutt å skad deg selv og se framover, du har en framtid kjære deg. Finn en annen måte å takle problemene dine på 

Anonymkode: e6be1...7dd

Wow just wow

🙄

Anonymkode: 62442...ebf

Skrevet

Det er som den ferskeste lis 1 som blir satt til å sy i mottak så det er bare å glede seg til masse knoting. De blir satt til de enkleste oppgavene og sying blir regnet som en enkelt oppgave ( uavhengig av hva fastlegen måtte mene). lis’ene lenger oppe i systemet er ofte opptatt med operasjoner, traumer, mer komplekse alvorlig syke pasienter osv. Ellers må du belage deg på time etter time etter time med venting. Jeg ville heller reist til fastlegen. 

Anonymkode: dc431...336

Skrevet

Kjære trådstarter,

Jeg må dessverre stenge tråden din. Årsaken til det er at vi moderatorer ikke kan passe tråden din konstant og luke ut svar du kan få som kan være skadelig for deg i den situasjonen du er i nå. En annen grunn er at vi ikke vet noe om hvilke kompetanse som ligger til grunn for de svarene du måtte få.

Jeg vil oppfordre deg til å ta kontakt med Mental Helse, som er en telefon- og nettjeneste for alle som trenger noen å snakke eller skrive med noen om livets utfordringer. Du kan ringe til dem døgnet rundt på 116 123 eller benytte deg av nettsiden deres. Her vil du treffe mennesker som du kan prate med og få råd av, og du kan ta kontakt som anonym. Hvis du opplever at situasjonen er akutt, oppfordrer vi deg å kontakt med legevakt på tlf 116117 eller ringe nødnummer 113.

Det skal også være et psykiatritilbud i alle landets kommuner. Hvis du ringer din kommunes servicetorg eller ser på hjemmesiden til hjemkommunen din, skal du finne info om dette. Her skal man kunne få noen å snakke med og hjelp videre. Du kan også be om hjelp til dette fra fastlegen, og be om henvisning videre.

Med vennlig hilsen 

_popcorn_, mod

Gjest
Dette emnet er låst for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...