Gjest Sesselja Skrevet 31. mai 2005 #1 Skrevet 31. mai 2005 Har man rett på fri til lege og tannlegetimer? Finnes dette i noen lov eller noe slikt?
Gjest gj Skrevet 2. juni 2005 #2 Skrevet 2. juni 2005 Dersom du har time hos en spesialist skal du få fri, men du har ikke krav på fri til time hos vanlig lege eller tannlege. Det bør man forsøke å ta utenom arbeidstiden, hos oss får man lov til å ta ut avspasering til legetimer. Du har ikke krav på fri med lønn.
sixx Skrevet 2. juni 2005 #3 Skrevet 2. juni 2005 Etter alt bryllupspratet med Sneip...så tolket jeg overskriften her feil. Ikke skjønte jeg hvordan det var mulig å ikke ha bestemt seg for om man skulle fri til en tannlege eller lege....sånn når man først hadde bestemt seg for å fri. Og ikke skjønte jeg at det var en egen måe å fri til disse to yrkesgrupper på.
Gjest gjest1 Skrevet 2. juni 2005 #4 Skrevet 2. juni 2005 Praktiseres nok litt for forskjellig fra plass til plass. Jeg jobber i kommunehelsetjenesten, og vi får alltid fri med lønn til slike gjøremål. Men prøver å legge timer til tider hvor det ikke er så travelt på arbeidsplassen.
Gjest Gjest Skrevet 3. juni 2005 #5 Skrevet 3. juni 2005 Etter alt bryllupspratet med Sneip...så tolket jeg overskriften her feil. Ikke skjønte jeg hvordan det var mulig å ikke ha bestemt seg for om man skulle fri til en tannlege eller lege....sånn når man først hadde bestemt seg for å fri. Og ikke skjønte jeg at det var en egen måe å fri til disse to yrkesgrupper på. Er du så lettpåvirkelig altså?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå