AnonymBruker Skrevet 11. november 2019 #1 Skrevet 11. november 2019 Hei, kan fagfolkene på DPS finne ut som man kan ha Aspergers diagnose? Klarer ikke finne utav dette via nettsiden dere Anonymkode: 7fcfa...76a
AnonymBruker Skrevet 11. november 2019 #3 Skrevet 11. november 2019 Ja, hvis noen husker hvordan du lekte som barn! Anonymkode: 15ffd...c51
Silva Pluvialis Skrevet 11. november 2019 #4 Skrevet 11. november 2019 4 timer siden, theTitanic skrev: Selvsagt kan de det. Nei, de henviser som regel til spesialistteam på habiliteringstjenesten om det er mistanke om asperger syndrom.
Gjest theTitanic Skrevet 12. november 2019 #5 Skrevet 12. november 2019 7 timer siden, Gorilla skrev: Nei, de henviser som regel til spesialistteam på habiliteringstjenesten om det er mistanke om asperger syndrom. Det visste jeg ikke. I så fall bra. Habu har mer tid og ressurser enn DPS.
Neseblod Skrevet 12. november 2019 #6 Skrevet 12. november 2019 Mener å huske at det er en nevropsykolog som må være med på utredelsen. Da det var snakk om utredning av meg måtte jeg henvises til nevropsykolog hos habiliteringstjenesten. Verken lokale DPS, lokale BUP eller avdelingen jeg var innlagt på hadde lov til å sette diagnose fordi de ikke hadde nevropsykolog ansatt, i følge den ene behandleren min. Den mannen var gal og sa mye feil, så jeg er ikke sikker på om det stemmer. Men det kan jo hende.
AnonymBruker Skrevet 12. november 2019 #7 Skrevet 12. november 2019 10 timer siden, Gorilla skrev: Nei, de henviser som regel til spesialistteam på habiliteringstjenesten om det er mistanke om asperger syndrom. Jeg ble utredet av nevropsykolog som jobber på dps. Så det kommer vel an på om det aktuelle DPS har nevropsykolog eller ikke. Anonymkode: 25d60...af0
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå