Gå til innhold

ptsd - råd og hjelp?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg visste ikke helt hva jeg skulle kalle tråden min, men jeg sliter så utrolig med ptsd for tiden, og har ingen å snakke med (venter på å komme inn til dps) og tenkte kanskje det gikk an å snakke her?

Mine traumer er knyttet til omfattende mishandling i barndommen. Trenger kanskje ikke mer detaljer, men uansett, jeg trodde jeg klarte meg bra og så plutselig skjedde det noe - ikke en veldig stor greie en gang - som bare sendte meg rett utfor kanten, og nå er jeg bare veldig dårlig. Mest redd, har mye flashbacks og mareritt, paranoide tanker, tenker negativt om meg selv og egen mestring, skammer meg så sykt over at jeg ikke klarer å gå på jobb. Masse grining. 

Jeg burde kanskje presse meg selv på jobb, men jeg jobber tett på mennesker og da kan jeg ikke stå der og grine eller ta alt i verste mening. Plutselig dissosierer jeg, og da får jeg ikke med meg noen ting. Men gå på jobb likevel? 

Er det noen som har erfaringer, tips, råd, støtte? Dette er bare helt jævlig og jeg føler meg så dum og udugelig og svak. 

ps. Følges tett av lege. 

Anonymkode: e6882...004

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Å gå på jobb kan hjelpe litt. Du kan snakke med sjefen din. Regner med han har vikar for deg nå som du er sykmld? Da kan du stikke innom jobb og gjøre ting du klarer og være der så lenge du orker. Å få tankene over på noe annet kan hjelpe. 

Anonymkode: 00586...eff

Skrevet

Se etter behandlere som kan emdr. (Google det om du ikke vet hva det er.)

Anonymkode: a5d0c...a93

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...