Gå til innhold

Sår under gipsen?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei! 

Jeg ble operert i slutten av august på hver side av ankelen og bak på leggen i akillessena. Min nåværende gips har vært på i snart syv uker og skal av i neste uke, men det svir så sinnssykt fremme på leggen (dvs ingen av plassene jeg ble operert), og det kjennes noen ganger ut som polstringen under gipsen har klistret seg fast. 

Det har klødd mye og for noen dager siden brukte jeg en lang tusj for å klø meg lett under der. Kan det være at huden har blitt irritert av at jeg klødde (selv om det bare var lett) og at jeg har fått sår på grunn av gnissing? Hva bør jeg eventuelt gjøre, og er det i det hele tatt vits i å gjøre noe med det siden gipsen allikevel skal av i slutten av neste uke? 

Anonymkode: 84709...c08

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg reagerer slik på gips etter noen uker. Så fort gipsen kommer av er alt bra, har nok med at huden blir så sinnssykt tørr. 

Anonymkode: 26c6f...5ef

Skrevet

Siden du har klødd deg med en tusj har du sikkert greid å lage en rift i den ømfintlige huden. Denne riften har nå grodd sammen med gipsen. Anbefaler deg å ta kontakt med sykehuset for å høre om de anbefaler deg å få ny gips nå.

Anonymkode: 09972...d6f

Skrevet

Du bør be om få byttet gipsen for å sjekke. Hvis gipsen har grodd fast i et sår kan du få betennelse i såret. Det er uansett godt å få siste uken i en ny rein gips.

Anonymkode: 348fa...838

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...