Gå til innhold

Har du sosial angst?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hva jobber du med? Jeg ønsker å finne meg en ny jobb men sliter med tanken på hvordan min egen angst kommer til å påvirke meg på arbeidsplassen og evt hindre meg i å gjøre en god jobb. Er det noen yrker som er mer egnet for oss med angst? 

Anonymkode: 59bdc...b6e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Anbefaler deg å søke en jobb som innebærer jevnlig eksponering. De aller fleste jobber er til en viss grad det, men man kan vokse mye gjennom det.

Uten å vite noe om din bakgrunn/utdanning/erfaring er det vanskelig å anbefale noe konkret.  

Anonymkode: 1ed59...311

Skrevet

Ja, jeg har sosial angst, kan ikke fungere i jobb pga dette. 

Tenker at en jobb for en med sosial angst kan være kontorjobb. Butikk, resepsjonist eller en jobb hvor du må forholde deg til mange mennesker blir gjerne for utfordrende. 

Hva er du utdannet som? Hvilke type jobb kunne du tenkt deg? 

Anonymkode: e1541...050

  • Liker 1
Skrevet

Lager 😊 må forholde seg til mennesker ja, prate noe særlig med dem nei😁

Anonymkode: b9fe6...3b3

  • Liker 1
Skrevet

Har sosial angst men har blitt bedre med årene. Jobber med offentlig forvaltning, sitter stort sett foran PCen, men må så klart forholde meg litt til kollegaer også. Mitt største problem er å snakke i telefonen, særlig hvis andre hører det.. så sliter litt når telefonrommene er opptatt. 

Synes rolig kontorjobb i offentlig sektor er veldig kurant, men så spørs det hvor hardt rammet man er av sosial angst og. Noen fungerer ikke i det hele tatt. For min del synes jeg det er fint med litt eksponering, ellers havner jeg fort i en vond sirkel. 

Anonymkode: 0ae9a...da3

  • Liker 2
Skrevet

Jeg har ingen videre utdanning da angsten var mye værre som yngre og skole var helt uutholdelig som følge. Vurderer å ta opp en nettbasert utdanning, og har flere ganger tenkt at kontorarbeid kanskje kunne vært tingen. 

Per i dag jobber jeg i butikk men kjenner at  eksponeringen er vel litt i det meste laget for meg, og kunne tenkt meg noe som var litt roligere. 

ts

Anonymkode: 59bdc...b6e

Skrevet

Jeg har aldri vært i fast jobb pga unnvikende personlighetsforstyrrelse, noe som har mange av symptomene som sosial angst. Jeg har tenkt en del på hva jeg kanskje kunne jobbet med hvis jeg var litt friskere. 

Jeg tror kontorarbeid, lagerarbeid, gårdsarbeid, dyrepleier, hagearbeid ol kunne fungert i så tilfelle. 

Eller så har man jo jobber hvor man sitter mye alene i kjøretøy som feks godstransport eller pakkelevering. 

Jobbe på kjøkken som feks kokk eller kantinearbeider er andre forslag. 

Anonymkode: 09754...57e

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...