Gå til innhold

Mulig å utvikle pollenallergi som voksen?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Både i år og i fjor vår har jeg hatt en del småplager (såre øyne og hals, tett i nesa, forkjølelsessymptomer mm) som min allergiske samboer mener er symptomer på pollenallergi. Jeg merker jo at jeg reagerer mer når jeg oppholder meg enkelte steder enn andre, så det kan jo være noe i det. Men jeg har da så vidt jeg vet aldri reagert på pollen før?? Kan man utvikle pollenallergi i voksen alder, altså? Og kan jeg plutselig en dag begynne å reagere på hundene våre også?

Videoannonse
Annonse
Gjest Spacegirl
Skrevet

Søsteren min utviklet pollenallergi da hun var 20 år, så det går nok an :wink: . Hun hadde aldri hatt noen sånne plager tidligere, og det kom ganske så plutselig

Skrevet

Da jeg var 16 spiste jeg et grønt eple, noe jeg hadde gjort sikkert tusen ganger før, og plutselig var jeg allergisk. Etter det har det gått slag i slag, og nå, etter seks år, tåler jeg ikke noen frukter med stener i, gresspollen, burotpollen og bjørkepollen, hassel og or, hasselnøtter og valnøtter, rå gulrøtter og poteter.

:-?

Skrevet

Jeg fikk kraftig pollenallergi i fjor vår i en alder av 16, med pusteanfall og greier :-?

Skrevet

Jeg var over 30 da jeg begynte å bli allergisk mot bjørkepollen, så ja, det er fullt mulig!

Atssjooo!

Skrevet

Det er tydeligvis mulig, da. Jeg hadde vel håpet at dere skulle svare "Neida, du er nok bare forkjølet" eller noe sånt... :wink:

Men tusen takk for svar!

Gjest gjest1
Skrevet

Allergi er jo noe man opparbeider seg, så....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...