Gå til innhold

Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Nå er jeg litt desperat etter tips og råd. I fjor vår fikk jeg inngrodd tånegl. Etter en fjelltur var tåa så vond at jeg ikke kunne ha på sko og klarte nesten ikke å gå. Jeg dro til fotterapeut men fikk beskjed om at det var så betent at hun ikke kunne gjøre noe før betennelsen var borte. Når betennelsen forsvant ble tåa relativt bra, siden jeg i tillegg brukte sholl sitt «inngrodd tånegl kitt». Nå er betennelsen tilbake og jeg sliter med å gå med sko. Legen min så på tåa i fjor sommer, men mente at han ikke viste hva som hjalp at dette var fotterapeuten sitt fagområdet.

Tips til hva jeg kan gjøre? Selv kunne jeg nappet ut neglen om jeg hadde sluppet mer smerte og betennelser i den tåa..

 

Anonymkode: 2f49a...247

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Slutt å klippe eller file neglene dine slik at de gror ned. Det er første bud. 

Er tåa så betent at den må behandles med antibiotika så må du til lege. 

Hva jeg gjør når uhellet er ute er å file midt på tåneglens øverste punkt slik at neglen blir å stå mindre i strekk fordi neglen blir mykere. Men du må for all del ikke file hull i neglen. Dernest tar jeg litt bomull. Lager en kule av den på størrelse med spissen på en kulepenn. Den dypper jeg i antibakteriell salve før jeg dutter den varsomt under neglen der neglen ligger nede i huden. Bruk steril pinsett eller en tannpirker. 

Er det betent kan du bruke en tannpirker forsiktig og prøve å få sprukket betennelsen og klemt ut. Sett da foten i grønnsåpevann med grønnsåpe fra apoteket. 

Anonymkode: 6ef65...1d7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...