Gå til innhold

TalkMore-gateselgere må roe seg ned


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Samboer og jeg har blitt stoppet av to i Oslo sentrum den seneste tiden, og fy det var ubehagelig. 

Selger 1 stoppet oss ved å ta tak i armen til samboer for å holde han igjen da vi gikk forbi, og begynte å spørre om vi var sammen. Vi svarte med et kaldt ja, og da begynte han å bable om at vi var dritfine sammen siden vi hadde like jakker. Samboer prøvde å gå vekk, men han holdt i armen og prøvde å selge mobilabonnement. Vi benyttet anledningen til å gå fort vekk da han skulle finne en prisliste, men da jogget han etter og prøvde å ta tak i armen til samboer igjen (?!).

Selger 2 stoppet oss for noen dager siden, og spurte hvilke abonnement og hvor mye data vi hadde. Vi var litt nysgjerrige på selgerteknikken hans, så vi svarte på spørsmål. Etter et minutt spør han om vi er sammen, samboer nikker, og så ser han på meg før han ser på samboer og sier "Fått deg litt av en fangst!" til samboer med et slekt smil. Vi ble satt ut begge to og syntes det var veldig ubehagelig. Etter litt spurte han meg om det var jeg som betalte abonnementet mitt siden jeg "bare" hadde 3GB data. Jo, jeg betaler jo selv, og da ser han på samboer med det samme smilet som tidligere og sier at han har fått seg en fin og fornuftig dame. Han ga seg til slutt med å prøve å selge (trodde vi) - og spurte om vi bodde sammen og hvor gamle vi var. Så ser han på oss og mumler noe om at nå følte han seg i hvert fall mislykka, for han var ett år yngre enn oss, bodde hos mamma og pappa og solgte mobilabonnement på gata. Så rekker han meg et SIM-kort, ber meg putte det i mobilen asap også fiksa TalkMore resten to dager senere. Nei takk.

Unnskyld meg, men hvilke salgskurs er det gateselgerene har gått på egentlig? Pappa har lang erfaring som selger av diverse og har også holdt kurs i ulike salgsteknikker, og han ble helt satt ut av begge to. Han hadde aldri vært borti den måten å selge på, bortsett fra det å gi noen en ting så de skal føle at de får noe, og dette er mannen som lar telefonselgere prøve å selge han bare for å spørre om de har vært på det og det salgskurset når han kjenner igjen teknikken, kun for å sette dem ut.:bond:

Anonymkode: acfb0...306

  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Kontakt TalkMore og klag

Anonymkode: 451a1...027

AnonymBruker
Skrevet
6 timer siden, AnonymBruker skrev:

Selger 2 stoppet oss for noen dager siden, og spurte hvilke abonnement og hvor mye data vi hadde. Vi var litt nysgjerrige på selgerteknikken hans, så vi svarte på spørsmål. Etter et minutt spør han om vi er sammen, samboer nikker, og så ser han på meg før han ser på samboer og sier "Fått deg litt av en fangst!" til samboer med et slekt smil. Vi ble satt ut begge to og syntes det var veldig ubehagelig.

:bond:

Anonymkode: acfb0...306

Haha, selgeren klarte kunststykket å få deg til å føle deg som en vare og nedvurdere samboeren din, med èn setning. Ikke helt people skills der.

Anonymkode: c23a1...2b6

AnonymBruker
Skrevet

Må føre seg.

Anonymkode: 6ca31...50b

Skrevet

Alle gateselgere må roe seg. Helst burde de få seg en annen og seriøs jobb.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...