Gå til innhold

Beste kaloriteller app?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Hvilken bruker du? :) Jeg har brukt Lifesum, men abonnementet mitt gikk nettopp ut. Tenkte å kjøpe for en ny periode, men lurer på om noen har en annen app å anbefale? Syns Lifesum er knallbra, liker at man kan scanne varekoden på maten osv, men er mye feilinformasjon i allerede innlagte varer. Ser det ofte på frukt osv og hvor mange kalorier det er i en brødskive av et spesifikt merke osv. 

Anonymkode: 9ea48...a8e

Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1272469-beste-kaloriteller-app/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg har brukt alt mellom himmel og jord, og etter at Lifesum sperret mange funksjoner bak betalingsmuren sin har jeg brukt Fatsecret.

Jeg liker ikke navnet, men den funker bra. Den har ubegrenset antall måltider du kan lagre, du får sette mål basert på makroer og ikke bare kalorier, og det er enkelt å legge til de samme matvarene om du spiser mye av det samme.

Det har vært en liten prosess å gå over til den, men nå er det den jeg bruker i de små periodene jeg teller kalorier. Det er lite feil i matvarer og en del som ikke finnes, men jeg er flink å legge inn alt som jeg bruker og det går relativt kjapt. Enkelt å knytte opp mot strekkode også, og da gjør det meg ikke noe å bruke 30 sekunder på å legge inn en matvare som mangler.

De fleste matvarene de har inne fra før har riktig info så vidt jeg har sett :)

Endret av Sandum.PT
Skirveliefer
AnonymBruker

Av lifesum og my fitnesspal syns jeg lifesum er best. Ellers syns jeg tipset om fatsecret hørtes spennende ut 🙂 selv ønsker jeg å gå opp i muskelmasse og har savnet å kunne telle makroer skikkelig.

Anonymkode: fb7f7...d8f

  • 6 år senere...
Skrevet (endret)

Jeg har prøvd en annen app som heter Kaloriteller. Begynte å bruke den for omtrent tre måneder siden, og så langt er jeg ganske fornøyd. Jeg valgte å bytte fra den andre appen fordi, som du nevnte, alt er bak betalingsmur og jeg likte ikke det. Jeg sendte også en e-post til utvikleren med et forslag til en funksjon, men fikk aldri noe svar, noe som også irriterte meg.
Men med Kaloriteller har jeg kjøpt et årsabonnement, og den fungerer bra for meg. Jeg spurte dem om en liten justering via e-post, og de la til endringen veldig raskt, så det ble jeg positivt overrasket over.

Endret av JokkoPuura

Annonse

AnonymBruker

Prøvd både Lifesum og Myfitnesspal og sistnevnte er en soleklar vinner hos meg. Lurt å dobbeltsjekke at folk som har lagt inn matvaren har lagt inn riktig da, men det er i såfall superenkelt å endre dersom det er noe feil. Veldig greit å kunne lage egne oppskrifter også. 

Anonymkode: 0600e...71b

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...