Gå til innhold

Hvorfor lærer jeg ikke? :(


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

bruker så lang tid på å lære noe og det frustrerer meg veldig! slik har det vært hele livet.
Mine yngre søsken (forskjellig far) tar alt med en gang og har fri hele kvelden.
Jeg måtte derimot bruke hele kvelden på å i det hele tatt få med meg noe. likevel var det mye jeg ikke husket. 
Jeg ser tilbake på det som en grusom tid! jeg gruet meg hver dag etter skolen, for jeg fikk ikke tid til ting jeg likte. leksene okkuperte hele kvelden.
Jeg gikk påbygg, men fikk stryk i matte, i 2012. Jeg tok opp igjen eksamen men fikk bare 2. Wow liksom, jobbet ved siden av, studerte den jævla matten på fritiden, helger og etter jobb....fikk bare 2. skaffet meg til og med en lærer som privatistlærer og betalte han litt.

Nå driver jeg å lærer meg et språk, men det frustrer meg at jeg bruker så lang tid på å lære. ei jeg kjenner brukte 1 år på å lære seg og kan det flytende. hun kan 6 språk. herregud her er jeg liksom. kan ikke engang 3. til og med engelsken blir dårlig dersom jeg ikke bruker den jevnlig.
Dårlig hjerne.

Anonymkode: 29125...8d6

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Man lærer på ulike måter. Når du skal lære språk bør du både lytte, skrive, pugge og prate. Det tar mer enn ett år å lære et språk flytende. Det tar ca 1, 5 år dersom man bor i landet og bruker språket aktivt. 

 

Hilsen lærer 

Anonymkode: bdef4...83e

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Kanskje du har en sykdom med bivirkning kognitiv svikt ? 

Feks lavt stoffskifte ? Det gir tåkehjerne. 

Andre ting kan feks være mat-allergi. Feks melk / gluten kan gjøre deg sløv om du reagerer negativt. 

Har du nok vitaminer , drikker du nok vann ? 

Andre ting som påvirker hjernen kan jo være depresjon, stress, angst. 

Adhd? 

Du står hvertfall på ! Det er kjempebra ! 

Tall og språk er jo ikke kjempelett :)

Jeg hadde gått til legen og sjekket jod- og vitamin status , stoffskifte, Evt allergier. 

 

Anonymkode: 6ba38...c5d

AnonymBruker
Skrevet

Alle kan ikke være like. Vi lærer forskjellig alle sammen. Noen tar matte lett, andre sliter. Sånn er det med alle ting. 

Anonymkode: ccb59...9a6

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...