Gå til innhold

Blir psykisk sliten av å trene


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

 Når vil det gå over? Blir naturligvis fysisk sliten av det, men hvorfor psykisk? Føles som om gevinsten forsvinner fordi det koster mer enn det gir. Er dette vanlig? 

Jeg løper i skogen og trener styrke på treningsrommet på jobb. Begge deler er noe som koster meg mye (psykisk) å gjøre. Har holdt på i tre uker nå.

Anonymkode: 12c93...b02

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Hva konkret mener du med psykisk? Mener du nedstemthet, angst eller noe annet?

Og hvordan er matinntaket ditt før/etter trening?

Jeg får følelsene mer utpå kroppen ved å trene, så om jeg trener i en skikkelig dårlig periode så har det hendt at jeg har begynt å gråte av å trene. Det er fordi kroppen mister «skjoldet» mer, jeg bruker liksom opp energien på det fysiske og klarer ikke holde igjen.

For meg er det viktig å spise rett etter trening.

Anonymkode: 3ef69...142

Skrevet (endret)

Kan du utdype det litt? Og hvordan har du det ellers? 

Jeg sliter med alvorlig psykisk sykdom og trener flere ganger i uken. For meg er det slik at den sinnsstrmningen jeg har før trening den har jeg også etter trening. Har jeg trent hardt kan det til og med bli verre. 

Likevel er jeg sikker på at det er bra for psyken min å trene. Totalt sett får jeg det verre psykisk når jeg ikke trener. Jeg får ikke noe endorfinrush for det er vel mangelvare hos meg i utgangspunktet, men jeg er sikker på at selv om jeg ikke føler meg noe merkbart bedre av å trene så er det helsefremmende både psykisk og fysisk. 

I mine verste perioder klarer jeg ikke å trene, og jeg blir absolutt ikke bedre i psyken av det. 

Så det koker vel ned til at jeg lurer på hvilke forventninger du har til treningen? Trener du noe du liker? 

Jeg er generelt sett veldig glad i å trene. Det er den siste "funksjonen" Jeg mister før jeg blir sengeliggende. 

Jeg har forresten trent aktivt (litt av og på) i 11-12 år. Det går ikke over for min del. 

Endret av _Pixiedust_
AnonymBruker
Skrevet

Jeg HATER trening i form av løping og apparater/vekter. Gir meg ingenting, men koster masse. 

Løsningen for meg har vært å finne aktiviteter som er gøy. Kickboksing stortrives jeg med! Ellers liker jeg bordtennis, squash og fjellturer (ikke med skredfaren som er nå, vel å merke). 

Det er aktiviteter som får pulsen opp og musklene til å aktivere seg, uten at jeg egentlig tenker over at jeg trener. 

Anonymkode: e584d...b4c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...