TeddyToria Skrevet 16. april 2005 #1 Skrevet 16. april 2005 Legger denne inn her også jeg... Driver med bryllupsplanlegging for fullt i dag jeg, eller - jeg sitter her for å gjøre ferdig invitasjonene, og pusler samtidig litt med ideer til kirkeprogram og meny / sanghefte, som en "pause" innimellom. Men så er jeg litt usikker her da, og håper kanskje noen av dere kan hjelpe meg litt på vei!??! (mannen er ikke hjemme...) :klø: Jeg har her lagt ut et bilde, som illustrerer utformingen av forsiden til kirkeprogrammet (den lange smale), samt meny. Det er ikke så stor forskjell, og jeg er kanskje detaljfreak , men sånn er det å være perfeksjonist! Så, det jeg lurer på er følgende: 1. Burde menyen være i A5-format, et ark brettet på midten...eller er det finere om jeg bretter det i tre? 2. Hvilken skrift er finest å ha til mongrammet? Den litt "røffe" håndskrevne, eller den elegante? (det skal sies at begge fontene er brukt sammen i invitasjonene) 3. Skal jeg bruke monogrammet med eller uten dato? 4. Eller burde kanskje menyen og kirkeprogrammet bytte format? Kanskje menyen bør være større? Hva gjør dere - meny og sanghefte i ett, eller to separate??? Er det forøvrig dumt at jeg ikke bruker hjertene fra invitasjonene videre i utformingen? Monogrammet er trykket inni invitasjonene, slik som dette Det virker kanskje som helt tullete spørsmål dette, men når man sitter sånn og jobber med noe konstant er det så vanskelig å liksom SE hva som ER finest og ikke, har på en måte sett meg blind og mistet perspektivet... Kirkeprogrammet skal ha teksten trykket på vellum inni, bundet fast med sølvband lik invitasjonene...bare så det er sagt, jeg har bare ikke kommet så langt enda! Setter pris på alle synspunkter som kan hjelpe oss til å ta en endelig avgjørelse!
Gjest gjest1 Skrevet 16. april 2005 #2 Skrevet 16. april 2005 Aller først, trykksakene dine er utruleg fine og stilreine!!! 1. Eg trur det kunne vore stilig om menyen var bretta i tre.. 2. Røff handskriven skrift er stilig, syns eg! Ungommeleg og bra! hehe... 3. Det hadde vore kjekt om du brukte monogrammet med dato, så hugsar alle datoen i ettertid, liksom... 4. Meny og kyrkjeprogram kunne kanskje ha bytta storleik ja... Er meir stilig med slike lange menyar.. hehe... Ang. meny og sanghefte i ett, eller to separate kan eg vel ikkje heilt svare deg på enno... Eg er i det heile tatt ikkje sikker på om vi kjem til å ha menyen med... Vi skal jo ha koldtbord... Men dersom menyen skal vere med, kjem den anten til å stå på bordene (altså, ikkje ein til kvar, men litt innimellom) eller på koldtbordet, eller så kjem vi til å ha den i sangheftene... Anar eigentleg ikkje. hehe... Håpar du finn at av ting då vennen!! Du er så FLINK syns eg!!!
Gjest Principessa Skrevet 16. april 2005 #3 Skrevet 16. april 2005 applaus til deg atså Vic! Syns dette ser kjempe stilig ut!! for å svare på spørsmålene dine så: 1.jeg syns menyen skal være brettet i tre.. 2.jeg liker den 'røffe' håndskriften best.. 3.bruk monogram med dato.. 4.syns ikke de trenger å bytte format.. Men en annen ting...skjønner ikke helt denne sanghefte greia...er det ikke sånn at gjestene kommer med sanger? Hvorfor lager du da et sanghefte?? klem
lucky Skrevet 16. april 2005 #4 Skrevet 16. april 2005 Gud for noen flotte invitter da!!!!!! 1. Jeg synes menyen skal være avlang og smal og brettet i to, som kirkeprogrammet 2.Den elegante skriften synes jeg er penest 3. Med dato Du skulle også hatt med de flotte hjertene et sted. Men jeg synes meny og kirkeprog var flotte som de er. Kanskjee du kan bruke hjertene på bordkort? :klø: Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå