Gå til innhold

carolinebergeriksen.no


Anbefalte innlegg

"Kom og ta meg (bakfra)"-bilder er noe jeg definitivt synes hører privatsfæren til, og ikke noe man trenger å belemre familie og venner med - for ikke å snakke om flere tusen Insta-følgere.

I tillegg er det sikkert en kostnad her, men som hun overhodet ikke skal lastes for, nemlig at hun garantert får skikkelig ekle og sleazy meldinger i innboksen. Likevel - jeg skjønner bare ikke at hun synes det er verdt det.

  • Liker 30

Fortsetter under...

Solaire skrev (1 time siden):

Ikke engang et hint av hverken svette eller rødme. Og hår og makeup fremdeles on fleek ja. Hvis det er sånn hun ser ut etter en treningsøkt, altså 100 % uaffektert ( ja sånn bortsett fra at hun åpenbart ble skikkelig kåt og blandet ektemannens tlf nr med bedriftens instastory), så er det jo ikke så rart at resultatene uteblir ☺

Perioden med svettefest er visst over ...

  • Liker 37
Snødronninga skrev (2 timer siden):

Søt selfie fra i går (tror jeg det var), på instastory. Lurer på hva hun tenker på, om hun tenker i det hele tatt. Var dette noe som var verdt å dele? Men en «kom og ta meg fra bak-selfie» var vel det som manglet i samlingen hennes. 🙄😂

63251F4F-4A00-48DD-B598-9AABBE93780D.jpeg

Det er så komisk. Hvilken person på 35 stiller seg opp slik?? Og med sånn lysparaply sak.. skjønner det trengs ved opptak /bilder til Netfit, men der er det jo ikke noe aktivitet. 

  • Liker 32
Pinto2013 skrev (2 timer siden):

Topp til tå chiquelle 🎤🎶

 Jeg lurer på hva foreldrene hennes og søsteren hennes tenker om bildene og tekstene hun legger ut. Og familien til LKE også, for den del. Jeg skjonner jo at man er stolt når barna klarer seg godt økonomisk, har "alt på stell" osv., men til hvilken pris? Lurer på om de leser det som blir lagt ut, alle diskusjonene de deltar i, alle bildene i speil, bildene der de ikke ligner seg selv... Verdiene de fronter, er de gjengs for familiene?

 Det er noe som heter «Eplet faller ikke langt fra stammen»….

  • Liker 15

Annonse

Revenge o'Cavatina skrev (4 timer siden):

Trutmunn på kne med skrevende lår og albuene på treningsbenken i treningsrommet i kjelleren ser bare teit ut. 35-årig skolebarnsmor, der altså.

Har sett lignende bilder fra andre på samme alder, men de er barnløse og lever av å spille inn film, der de både er svette og avkledt. Tror de tjener bra også, for det går mye i Chanel, Dior og Prada. 

  • Liker 22
Kosemose skrev (12 timer siden):

Uff, jeg har nå bikket over og syns egentlig bare synd i henne og mannen.  Får ofte tanker til mine foreldres generasjons verdier på 80-tallet. Stilen og holdningene de viser fram er så «nyrik» (som ofte ikke har sammenheng med  faktisk rikdom), totalt uten klasse, tradisjon eller kultur, og helt i utakt med vår tids zeitgeist.  Denne frustrasjonen og skammen  over å være en midlertidig «skodafamilie» da Volvoen var på reparasjon sier liksom alt for meg. 

Tenker: burde de søke andre kilder til inspirasjon for tanker, holdninger, forbruk og stil og interiør enn foreldregenerasjonen? Og dette mener jeg ikke som kritikk av foreldregenerasjonen, men la nå de ha sin «klæssy «aqevitt i krystallkaraffel»-stil i fred, og snu blikket.  De burde sette seg ned og finne ut: hvem er målgruppen som de  vil/kan selge drømmer, beundring og reklame til? Er det andre «nyrike influensere» eller er det nyetablerte barnefamilier med trang økonomi, eller er det høyt utdannede voksne damer med solid økonomi? Eller er det fitnes- og treningsnarkomane? er det folk som har råd til Chanel? Eller kanskje ikke? 

På de siste to ig- innleggene telte jeg 101 og 102 likes. På 306’ følgere! Hvordan er det mulig? Mørke bilder av julekamin, creepy nøtteknekkerdukker i  barnestørrelse, filter og polyester-glinse rysjeskjørt sjarmerer og tiltaler ingen. Og jeg får oppriktig vondt av de begge. Men det er kanskje ikke for sent å snu båten. Tenker ofte at det virker som om de ser på KG og denne tråden som noe grusomt og ondskapsfullt. Men hvorfor ikke heller se på den som gratis markedsanalyse og konsulentvirksomhet for en mer tidsriktig bedrift? 

Hva er det med de nøttwknekkerdukkene??? Blir stadig flere og større ser det ut til…

  • Liker 19
Hallepalle2 skrev (2 timer siden):

Jeg dauer av de liksom flue på veggen snuttene. Hun spiller en rolle som står og spiser mandler mens hun titter seg rundt. Det er jo imponerende at de ikke bryr seg om at folk rundt ser dette skuespillet. 
 

Greit å vise frem litt skuespillertakter etter tidenes magaplask på megahit’en. 

Ingen som klarer å fremstå så unaturlig som henne i et klipp hvor hun faktisk skal prøve å fremstå naturlig. Er utrolig kleint å se på. Hvor vanskelig kan det være, hun driver jo med teater og. Ser fullstendig unaturlig og malplassert ut, særlig det blikket på slutten der.

  • Liker 39
Gapatrosten skrev (16 timer siden):

Jeg skulle så innmari gjerne hørt denne influenseren svare på spørsmålet: «Hva annet enn å ta seg godt ut er etter din mening viktig her i livet?»

Hun er veldig opptatt av å fremstille livet som et perfekt glansbilde. Snakker hun i det hele tatt om hvordan hun har det på kjipe dager, eller er alt bare fasade?

  • Liker 17
Snødronninga skrev (11 timer siden):

Søt selfie fra i går (tror jeg det var), på instastory. Lurer på hva hun tenker på, om hun tenker i det hele tatt. Var dette noe som var verdt å dele? Men en «kom og ta meg fra bak-selfie» var vel det som manglet i samlingen hennes. 🙄😂

63251F4F-4A00-48DD-B598-9AABBE93780D.jpeg

Dette begynner å minne meg om ABD, da hun forsøkte å kamulflere sine tiltagende fokus på kropp og sex med at "jeg er jo bare gøyal". 

Og btw Caroline, når jeg har trent det du sier du har trent der: så er jeg så svett, rød og stygg på håret at enten så lyver du om at det bildet er tatt etter en slik økt, eller så er det noe alvorlig galt med meg. 

 

 

  • Liker 48

Annonse

Gjenferdet skrev (5 timer siden):

Hun er veldig opptatt av å fremstille livet som et perfekt glansbilde. Snakker hun i det hele tatt om hvordan hun har det på kjipe dager, eller er alt bare fasade?

Nei, hun har sagt at hun med vilje ikke viser de sidene av livet, alt rot, krangling og mas. 
(Har ikke kildeopphavet til dette, mulig det var en podcast. Kan noen hjelpe?)

 

Isild skrev (7 minutter siden):

Dette begynner å minne meg om ABD, da hun forsøkte å kamulflere sine tiltagende fokus på kropp og sex med at "jeg er jo bare gøyal". 

Og btw Caroline, når jeg har trent det du sier du har trent der: så er jeg så svett, rød og stygg på håret at enten så lyver du om at det bildet er tatt etter en slik økt, eller så er det noe alvorlig galt med meg. 

 

 

@Isild- stygg er du nok ikke, og svetter gjør vi alle. ☺️ 

Det bildet er bare jug. Hun har ikke løpt det der FØR bildet er tatt. Det er så kleint at det juge-narrativet er så lett å gjennomskue. Men «tar vi løgnen fra et gjennomsnittsmenneske, tar vi gleden fra ham med det samme». Ibsen var liksom inne på noe…

  • Liker 40
Aquarius04 skrev (48 minutter siden):

Sånn som dette kler jeg meg også når jeg bare skal være hjemme med familien en lørdagskveld. Oser klasse av det antrekket der altså. 
Kan det bli fjernere fra virkeligheten?

Og brystpartiet er ikke operert nei? Nei vel. 🙄

Kilde: CBEs Instagram 

CFCB661C-8302-44D5-A6DC-DAB0F4195690.jpeg 

Inspirert av tidligere glimrende sangtekster her i tråden vil jeg dele mitt eget noe mer haltende bidrag. 

Så gjør jeg sånn når jeg fikser mitt hår, fikser mitt hår, fikser mitt hår. Så gjør jeg sånn når jeg (liksom) fikser mitt hår. Tidlig søndag ettermiddag.

Så gjør jeg sånn når jeg knasker en mandel, knasker en mandel, knasker en mandel. Så gjør jeg sånn når jeg knasker en mandel. Prøver å være helt naturlig. 

Så gjør jeg sånn når jeg suger inn magen, suger inn magen, suger inn magen. Så gjør jeg sånn når jeg suger inn magen. For åresvis i SoMe har gitt meg issues. 

Så gjør jeg sånn når jeg poserer igjen, poserer igjen, poserer igjen. Så gjør jeg sånn når jeg poserer igjen. En vilkårlig dag foran kamera.

Så gjør jeg sånn når barnebilder jeg deler, barnebilder jeg deler, barnebilder jeg deler. Så gjør jeg sånn når barnebilder jeg deler. Fuck Kripos, UNICEF og menneskerettigheter.

Så gjør jeg sånn når jeg rumpa bak skyver, rumpa bak skyver, rumpa bak skyver. Så gjør jeg sånn når jeg rumpa bak skyver. Kvinnekropp skal degraderes. 

Så gjør jeg sånn når tåpeligheter jeg poster, tåpeligheter jeg poster, tåpeligheter jeg poster.Så gjør jeg sånn når tåpeligheter jeg poster. Hver jævla dag hele året. 

  • Liker 33


For et sjokk at det nok en gang er vågal utringing og kort-kort skjørt 😆 Det er så åpenbart at det å vise seg frem i så trange og korte klær som mulig, er CBEs eneste motivasjon for å trene i kjelleren flere ganger daglig. 

Det eneste stedet man kan bruke et så outrert skjørt er for så vidt på tv-show som Norges nye megahit. Og det var vel det hun skulle på lørdagskvelden, i følge @Isild?  Så glorete-faktoren kan jo sånn sett unnskyldes. At CBE valgte å dra tilbake dit hun dreit seg så loddrett ut to lørdager på rad, er noe annet. Hun var jo førstemann som røk etter han som åpenbart trakasserte en politiker seksuelt 🙈 Men de er nok bra desperate etter oppmerksomhet nå. 

Innlegget er ryddet for sitering av slettet innhold.

Endret av Solaire
Annonse
AntiBullshit skrev (1 time siden):

Må vel dokumenteres hvis hun skal kunne skrive nøtter og vafler av på skatten si. Når jeg ser slike IG-poster så tenker jeg alltid på episoden i bloggerne hvor de kjøpte en is som liksom skulle spises og vises på IG, men det var kvitteringen de var mest opptatt av å få med seg helskinnet hjem. Skjønner at man som selvstendig næringsdrivende må være nøye med regnskap og det er selvsagt bra, men det fremstår jo noe komisk når man skal fremstå så voldsomt lyxig 24/7 samtidig som man gjør alt man kan for at staten skal sponse familien med is, nøtter, glaserte epler og vafler.

Framstår som veldig slitsomt å måtte snu hver krone og desperat ta vare på selv de minste kvitterings-beløp. Men det er vel det som skal til for å kunne late som om man lever i luksus på CBEs inntekt? Jammen så tror jeg jeg hadde betalt hele CBEs inntekt for å slippe å leve det livet hun framviser. 

  • Liker 26

Jeg tenker at det må da være et slitsomt liv. At man aldri bare kan legge ut et bilde eller en film, men det må styles og poseres. 
Ikke bare hovedpersonen, men barna også. Reagerer også på at det er en meget tydelig historiefortelling rundt barna, som gir de en markant rolle å leve opp til, det kan ikke være bra når de bør få lov å utvikle sin egen identitet.

Det at så mange tilskuere føler det nødvendig å kommentere/ hylle barns utseende, er bare utrolig problematisk.

Så må det bare sies at det å bruke filter på hånden! når man lager en reklamefilm om håndkrem, det er bare feil!

B682EA90-9A3A-4459-AF61-660CD6298D6A.png

  • Liker 36

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...