AnonymBruker Skrevet 27. januar 2019 #1 Skrevet 27. januar 2019 Hvor mye er det normalt å blø under mensen og hvor mye smerter er det normalt å ha? Jeg er usikker på om det jeg opplever er normalt eller ikke. Utover den første dagen av mensen blør jeg så mye at jeg må skifte bind 2-4 ganger i timen (bruker da vanlige bind). Om natten blør jeg alltid igjennom selvom jeg bruker nattbind og må ofte opp på natten flere ganger for å skifte. Jeg har også veldig sterke smerter og tar så mye naproxen som jeg kan ta uten at det alltid hjelper. Sist gang jeg fikk målt ferritin var den på 15. Hva tenker dere? Er det normalt eller unormalt det jeg opplever? Burde jeg ta det opp med fastlegen? Anonymkode: 676ff...0ca
Djungelvrål Skrevet 27. januar 2019 #2 Skrevet 27. januar 2019 Prøv hormonell prevensjon. Da kan du miste mensen helt. Jeg kan noen ganger blø like mye som deg, men alt er visst normalt i følge gyn. Nå har jeg blitt satt på P-sprøyte og håper inderlig mensen forsvinner helt. Hvem har tid til å bytte ob og bind hver halvtime? Og det har man uansett ikke alltid mulighet til når man er i vanlig jobb. Gå til fastlege og be om henvisning til gyn.
Gjest Krampus Skrevet 27. januar 2019 #3 Skrevet 27. januar 2019 Det høres ikke normalt ut. Ville tatt det opp med legen. Jeg blør lite nok til at jeg klarer meg med et langt truseinnlegg på natten, og jeg kunne ikke blødd ut et bind på én dag. Jeg skifter bare fordi man skal, ikke fordi det trengs. Blør i 5 dager, trenger bare bind to av dagene, de tre andre kan jeg bruke truseinnlegg. Bruker ikke smertestillende. Min mens gjør ikke vondt. Vet ikke om jeg er normal heller, men sånn er det ihvertfall her.
Djungelvrål Skrevet 27. januar 2019 #4 Skrevet 27. januar 2019 1 minutt siden, Merricat skrev: Det høres ikke normalt ut. Ville tatt det opp med legen. Jeg blør lite nok til at jeg klarer meg med et langt truseinnlegg på natten, og jeg kunne ikke blødd ut et bind på én dag. Jeg skifter bare fordi man skal, ikke fordi det trengs. Blør i 5 dager, trenger bare bind to av dagene, de tre andre kan jeg bruke truseinnlegg. Bruker ikke smertestillende. Min mens gjør ikke vondt. Vet ikke om jeg er normal heller, men sånn er det ihvertfall her. Du er normal, men jeg vil si du blør mindre enn kvinner generelt. Det er nok veldig vanlig å bytte ob/bind f.eks hver andre time de første dagene og å blø igjennom på natten. Skulle ønske de lagde nattbind som var dobbelt så tykke og dobbelt sa lange! Det er en ekkel følelse og våkne opp å kjenne at du ligger i en pøl av ditt eget blod. Bruker ofte sengekladd så jeg ikke ødelegger madrassen. 1
Gjest Hayworth Skrevet 27. januar 2019 #5 Skrevet 27. januar 2019 Prøv p-piller! Mye mindre blødning og mye mindre smerter. Jeg hadde så sterke smerter at jeg måtte legge meg ned. Etter at jeg begynte med p-piller har jeg ikke smerter i det hele tatt.
AnonymBruker Skrevet 27. januar 2019 #6 Skrevet 27. januar 2019 33 minutter siden, Peonjenta skrev: Prøv hormonell prevensjon. Da kan du miste mensen helt. Jeg kan noen ganger blø like mye som deg, men alt er visst normalt i følge gyn. Nå har jeg blitt satt på P-sprøyte og håper inderlig mensen forsvinner helt. Hvem har tid til å bytte ob og bind hver halvtime? Og det har man uansett ikke alltid mulighet til når man er i vanlig jobb. Gå til fastlege og be om henvisning til gyn. Ikke sant, det er utrolig stress når man må på jobb eller gjøre noe utenfor huset når man han mensen og må bytte så ofte. Skal ta det opp med legen neste time. Men når du får p-sprøyten satt er det hos fastlegen? Koster det det samme som en vanlig legetime? 31 minutter siden, Merricat skrev: Det høres ikke normalt ut. Ville tatt det opp med legen. Jeg blør lite nok til at jeg klarer meg med et langt truseinnlegg på natten, og jeg kunne ikke blødd ut et bind på én dag. Jeg skifter bare fordi man skal, ikke fordi det trengs. Blør i 5 dager, trenger bare bind to av dagene, de tre andre kan jeg bruke truseinnlegg. Bruker ikke smertestillende. Min mens gjør ikke vondt. Vet ikke om jeg er normal heller, men sånn er det ihvertfall her. Det er ikke så lett å vite når man ikke vet hvordan andre har det. Skal bestille meg en legetime tenker jeg. 22 minutter siden, Hayworth skrev: Prøv p-piller! Mye mindre blødning og mye mindre smerter. Jeg hadde så sterke smerter at jeg måtte legge meg ned. Etter at jeg begynte med p-piller har jeg ikke smerter i det hele tatt. Det høres jo helt fantastisk ut. Hvilke p-piller går du på? Anonymkode: 676ff...0ca
Djungelvrål Skrevet 27. januar 2019 #7 Skrevet 27. januar 2019 1 minutt siden, AnonymBruker skrev: Ikke sant, det er utrolig stress når man må på jobb eller gjøre noe utenfor huset når man han mensen og må bytte så ofte. Skal ta det opp med legen neste time. Men når du får p-sprøyten satt er det hos fastlegen? Koster det det samme som en vanlig legetime? Anonymkode: 676ff...0ca Jeg er heldig og får satt den på jobb av sykepleiere, da jeg jobber innen helse. Kjenner du en sykepleier kan hun sette den. Tror du bare kan ringe legekontoret og be om å få time på laboratoriet/sprøytestua. Man trenger ikke lege for å sette den. Ikke sikker på hva man betaler, men tror kanskje det er mindre enn hos lege.
Gjest Hayworth Skrevet 27. januar 2019 #8 Skrevet 27. januar 2019 5 minutter siden, AnonymBruker skrev: Det høres jo helt fantastisk ut. Hvilke p-piller går du på? Anonymkode: 676ff...0ca Microgynon 🙂 Prøvde først Loette, men da blødde jeg i flere måneder i strekk.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå