Gå til innhold

Synsforstyrrelse


Fremhevede innlegg

Skrevet

I mange år har jeg av og til fått synsforstyrrelser som jeg ikke vet hva som forårsaker det. Det er som noe flimrer foran synet. (Rundt med tagger) Varer noen minutter og så avtar det. Det kan gå lang tid mellom hver gang det skjer. Fler måneder. Var et år jeg ikke opplevde det i det hele tatt. Men noen ganger, slik som nå, skjer det hyppig, nesten hver dag. Er på syden ferie nå, og er ganske forkjølet (begynt å avta). Nevnt dette til lege før når jeg har vært der tidligere, men aldri fått et godt svar. Noen ganger følger det hodepine med etter at jeg har hatt synsforstyrrelsen, men ikke alltid. Noen som opplever tilsvarende? Og som kanskje vet hva som forårsaker det? 

Anonymkode: 1a40b...ca2

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ingen? 

Anonymkode: 1a40b...ca2

Skrevet

Stress? Har hatt synsforstyrrelser -stressbetinget for min del.

Anonymkode: 13a4d...71b

Skrevet

Jeg har migrene med aura. Aura Er forvarsel for migrene anfallet som kommer . Jeg får regnbuesyn/synsutfall på ene øye. Varer ca en halvtime før hodepinen kommer.  Kan det være noe sånn? 

Skrevet

Dette kommer på begge øynene. Starter svakt med flimring og så øker denne sirkelen med sikksakk mønster. Det er i nedre synsfelt. Har tenkt på migrene, men det er ikke alltid jeg får vondt i hodet. Vet du hva som kan trigge en migrene? Siden jeg har hatt det så mange ganger denne uke nå når jeg er i syden.

Anonymkode: 1a40b...ca2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...