hjärterdam Skrevet 27. desember 2018 #1 Skrevet 27. desember 2018 Jeg startet på Zyrona for tre uker siden. Hadde resept på Diane men fikk tilbud om Zyrona siden det er samme, bare rimeligere. I disse ukene har jeg hatt blødninger hele tiden, varierende grad, men det gir seg ikke. Kommer snart til det punktet hvite jeg skulle hatt mensen så jeg er spent på Hvordan neste syklus skal se ut.. Er dette vanlig? Disse tre ukene så har også rygg og bryst fått masse små kviser og huden i ansiktet er også blitt uren. Er det slik at dere vil gå over eller bør jeg bytte til Diane? Har ikke gått på piller på mange år, men angrer veldig på dette valget akkurat nå iallefall.
AnonymBruker Skrevet 27. desember 2018 #2 Skrevet 27. desember 2018 Fol reagerer nok ulikt, for når det gjaldt meg fikk jeg Zyrona PGA jeg hadde kviser. Fikk såå fin hud av de!! Alle kviser ble vekke Anonymkode: 3c8ba...15a
hjärterdam Skrevet 27. desember 2018 Forfatter #3 Skrevet 27. desember 2018 Jeg hadde fin hud 😛 nå føler jeg meg som en fjortis igjen 😛
Gjest Lexie Grey Skrevet 27. desember 2018 #4 Skrevet 27. desember 2018 Jeg har brukt disse i noen år nå fordi jeg slet med kviser. Det ble en del bedre, men de ble ikke helt borte. Blødningene ble 100% regelmessige og jeg har en syklus på 28-29 dager hver gang. Synes det er rart at du får kviser og uren hud når p-pillene skal motvirke dette. Jeg har heller aldri hatt trøbbel med blødninger, så vet ikke om dette er normalt. Se det an litt til og snakk med legen din hvis ikke det blir bedre?
hjärterdam Skrevet 27. desember 2018 Forfatter #5 Skrevet 27. desember 2018 20 minutter siden, Moondance skrev: Jeg har brukt disse i noen år nå fordi jeg slet med kviser. Det ble en del bedre, men de ble ikke helt borte. Blødningene ble 100% regelmessige og jeg har en syklus på 28-29 dager hver gang. Synes det er rart at du får kviser og uren hud når p-pillene skal motvirke dette. Jeg har heller aldri hatt trøbbel med blødninger, så vet ikke om dette er normalt. Se det an litt til og snakk med legen din hvis ikke det blir bedre? Takk for svar, jeg forsøkte jo å google litt før jeg la ut innlegg og så det du sier om at mange får det mot nettopp uren hud... Tenkte gå innom apoteket i morgen og høre deres anbefalinger mtp om jeg skal bytte til diane som er den jeg fikk utskrevet eller ikke
Gjest Lexie Grey Skrevet 27. desember 2018 #6 Skrevet 27. desember 2018 47 minutter siden, FrkSvår skrev: Takk for svar, jeg forsøkte jo å google litt før jeg la ut innlegg og så det du sier om at mange får det mot nettopp uren hud... Tenkte gå innom apoteket i morgen og høre deres anbefalinger mtp om jeg skal bytte til diane som er den jeg fikk utskrevet eller ikke Lurt å høre med dem :) Men jeg kom til å tenke på om det kanskje er en normal reaksjon med huden din nå i starten, for det er jo en hormonell behandling. At "dritten" i huden nå blir presset ut før effekten kommer, hvis du skjønner. Mener også å huske at det står i bruksanvisningen at blødningsforstyrrelser kan oppstå. Men snakk med de på apoteket eller legen du, så får du sikre svar
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå