Gå til innhold

Stigende feber


Fremhevede innlegg

Skrevet

Mistenker at jeg har en stigende feber på gang.. jeg har ikke hatt feber på årevis, pleier aldri å få det, dermed eier jeg heller ikke et termometer. Men er ganske sikker på at jeg har feber som er på vei oppover nå. Jeg fryser og skjelver som jeg aldri har gjort, helt vanvittig. Enda jeg har ullundertøy, fleece og ullsokker på meg😓 Tips til hva som kan hjelpe? Orker ikke fryse mer, er skikkelig ekkelt. Aner ikke hva som feiler meg, våknet på søndag og var litt ekkel i halsen, og nå er det bare blitt verre. Fått litt hoste, er veldig slapp, verker i hele kroppen og er kvalm også.

Anonymkode: c5a4c...b7e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det hjelper jo å bevege seg - mot frysing altså. Gå litt rundt, hopp og dans litt for å få fart på blodomløpet. Ellers er du vel blitt forkjøla, det er ikke farlig, bare å vente til du blir bra igjen.

Anonymkode: c0441...e09

Skrevet

Paracet vil hjelpe på feberen. Går feberen ned bør du og slutte å fryse for mye. En varm dusj kan hjelpe litt før paraceten tar effekt. God bedring :) 

Anonymkode: 68a4b...e95

Skrevet

Høres ut som en forkjølelse eller tilsvarende virusinfeksjon. Det er normalt å fryse når feberen stiger, og svette når feberen går ned. Det er ikke farlig å ha feber, men hvis det blir veldig ubehagelig med skjelving, eventuelt hodepine og muskelverk - kan du ta paracetamol. Drikk mye, gjerne svak te eller annet som ikke er iskaldt. Hvil mest mulig. God bedring :)

Skrevet

Vameflasker i senga! Gjerne en til beina og en du kan holde rundt 😍

Anonymkode: 89af5...e2c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...