Gjest Kari Trestakk Skrevet 23. februar 2005 #1 Skrevet 23. februar 2005 Er det "ok" å anmode en sønn på 26 om å flytte hjemmefra? Hva mener dere?
Hilde Skrevet 23. februar 2005 #3 Skrevet 23. februar 2005 Mamma er i ferd med å hive ut broren min, og han er ikke mer enn 21..
Nella Skrevet 23. februar 2005 #4 Skrevet 23. februar 2005 Hvis han har fast inntekt og kan betale for seg så hadde jeg anmodet om det. Eller bedt han betale for seg hjemme. Mange som må det når de får jobb ol og det er ikke mer enn rett og rimlig. Få han også til å gjøre mer ting selv. Klesvask kan en gutt på 26 år fint gjøre selv, bidra med middagslaging, kjøpe inn, oppvask også. Når man er så gammel må det ikke bli en så lukrativ ting å bo hjemme at man velger å ikke flytte ut. Tror gutter er de som bor lengst hjemme. Selv flytta jeg ut da jeg var 18, ikke angra en dag og fått ett supert forhold til foreldrene mine nå. Og for å si det sånn, du hjelper han ikke ved å la han bo hjemme å gjøre alt for han. Og ihvertfall ikke om han bor hjemme, finner seg en kjæreste og de flytter sammen. Stakkars jente sier jeg bare da. Man trenger å ha prøvd å bo for seg selv, og i en alder av 26 er det på tide.
Gjest Xavia Skrevet 23. februar 2005 #5 Skrevet 23. februar 2005 Er det "ok" å anmode en sønn på 26 om å flytte hjemmefra? Hva mener dere? Ja det er helt ok, og jammen meg litt på tide, spør du meg!
Gjest Anonymous Skrevet 23. februar 2005 #6 Skrevet 23. februar 2005 Helt klart. Den ene kameraten til kjæresten min er en slik en som fortsatt bor hjemme i den alderen. Og han har helt klart IKKE hatt godt av å ikke bli stilt krav til, selv om han er en snill og grei gutt. Jeg er selv 27, og har bodd hjemmefra det meste av tiden etter videregående. Men jeg har forståelse for at unge som vokser opp og studerer i Oslo ikke har lyst til å flytte pga økonomi. Uansett - det er jo noe absurd med å poste et innlegg om en som er 26 år i et barne-forum... det sier kanskje litt om hvor lurt det er å bli boende hjemme :o
Gjest Anonymous Skrevet 23. februar 2005 #7 Skrevet 23. februar 2005 Uansett - det er jo noe absurd med å poste et innlegg om en som er 26 år i et barne-forum... det sier kanskje litt om hvor lurt det er å bli boende hjemme :o det er faktisk et barn og FAMILIE forum, så syns ikke det er så rart at hun poster et slikt innlegg her jeg... men at en 26-åring bor hjemme hos mamma? få han ut...på tide han lærer å fly!
Arkana Skrevet 23. februar 2005 #8 Skrevet 23. februar 2005 Hvis han fremdeles studerer synes jeg det kan være greit at han bor hjemme, er han derimot i jobb så bør han flytte ut.
Gjest Anonymous Skrevet 23. februar 2005 #9 Skrevet 23. februar 2005 Jeg jobber med en jente på 30. Hun har en sønn på 12 og de bor hjemme enda.Det er vel på tide å klippe navlestrengen snart
Gjest Gjesta Skrevet 24. februar 2005 #10 Skrevet 24. februar 2005 Hvis han fremdeles studerer synes jeg det kan være greit at han bor hjemme' date= er han derimot i jobb så bør han flytte ut. Enig med Arkana.
Rannva Skrevet 24. februar 2005 #11 Skrevet 24. februar 2005 Men han bør i såfall bidra godt med husarbeid.
Gjest Gjesten Skrevet 24. februar 2005 #12 Skrevet 24. februar 2005 Eg veit ikkje om eg syns det er greit at nokon bur heime til dei er 26 og vel det berre fordi dei studerer. Det er ingen som tar skade av å måtte ta ansvar for seg sjølv økonomisk og praktisk. Eg flytta då eg var 19, eine bror min var 18, den andre var 20. Og vi kunne alle budd heime ja. Det er noko med at vaksne folk bør styre seg sjølve, og det blir litt sovepute å bu hos ho mor i det uendelege.Mor mi hadde ein heilt klar regel på at vi kunne bu heime til og med fylte 20 år, etter det måtte vi betale. Så eg tykkjer faktisk at det er på tide at du ber han flytte eg.
Gjest Anonymous Skrevet 24. februar 2005 #13 Skrevet 24. februar 2005 Om han studerer eller ikke er vel urelevant. Når man er 26 bør man da abselutt klare seg selv, student eller i arbeid. Det har vel aldri skadet for en voksen mann å faktisk opp føre seg som en voksen mann!
Gjest Anonymous Skrevet 24. februar 2005 #14 Skrevet 24. februar 2005 det er faktisk et barn og FAMILIE forum, så syns ikke det er så rart at hun poster et slikt innlegg her jeg... men at en 26-åring bor hjemme hos mamma? få han ut...på tide han lærer å fly! joda, men de aller fleste innleggene her dreier seg om mindre, uselvstendige individer (barn), kanskje det er tilfeldig at det er blitt slik, men de fleste ser ut til å poste innlegg som gjelder "voksne" på samliv og realsjoner-forumet. I kke at dette innlegget er feilplassert, men det sier noe om at en voksen person som bor hjemme kanskje oppfattes som et "barn" av foreldrene. Eller, for å ta min egen situasjon; når jeg er hjemme i perioder hos foreldrne mine inntar jeg en annen rolle enn når jeg er hos meg selv. Kanskje jeg har et ekstra kronglete forhold til mine foreldre, men jeg blir mer "barn" når jeg er hos dem. Og de prøver å dytte på meg husregler som strengt tatt ikke en person på 27 trenger å følge (bortsett fra at det er deres hus og de selvsagt skal få bestemme der...). Er egentlig enig i at personen bør flytte uavhengig av om han er student eler har dårlig råd. Det er godt å klare seg selv økonomisk, selv om man kanskje må slite litt for det.
Gjest Madeline Skrevet 24. februar 2005 #15 Skrevet 24. februar 2005 Få han ut nå ellers risikerer du å aldri får han ut. På tide at han blir selvstendig. Har sett triste eksempler på menn som har blitt stelt for av sin mor til de var godt voksne. Selv etter at de har flyttet hjemmefra er det fremdelses mor som må ordne opp i det praktiske. Hvilke kvinner vil ha en sånn mann?
Gjest Anonymous Skrevet 24. februar 2005 #16 Skrevet 24. februar 2005 Alle har godt av å stå på egne bein. Å bo hjemme til en er 26 er ikke sunt. Min mann flyttet fra sin mor og inn til samboer, tilbake til mor og så inn til meg. Han hadde i en alder av 26 aldri tatt vare på seg selv. Flaut. Gjett om jeg har fått betale for at hans hjemmeværende mor har sydd puter under armene på han. Det er misforstått kjærlighet. Du skal jo som mor gjøre barnet ditt klart til å møte verden på egen hånd. Mine gutter skal ut av huset før de er 20. De skal læres opp til å gjøre mer husarbeid enn min datter. Og de skal ALDRI komme hjem til meg med skittentøy eller klær som skal strykes. Dette mener jeg helt seriøst. Forbanner moren til min mann som nå har gitt meg en stor guttunge å oppdra. Elsker han, men er sinnsykt frustrert!!!
Gjest Anonymous Skrevet 24. februar 2005 #17 Skrevet 24. februar 2005 De skal læres opp til å gjøre mer husarbeid enn min datter. Du skal la datteren din slippe lettere unna fordi faren er en slask? Logisk!
Gjest Anonymous Skrevet 24. februar 2005 #18 Skrevet 24. februar 2005 Jeg vet om en jente som er 27 og bor hjemme. Husker hvordan folk snakket om henne. Da det kom ut at hun var alvorlig psykisk syk og ikke kunne bo for seg selv fikk pipen en annen låt. Tenk dere litt om før dere dømmer, det kan være mange grunner til at noen bor hjemme lengre enn andre. Jeg var 23 da jeg flyttet hjemmefra.
Polly Ester Skrevet 24. februar 2005 #19 Skrevet 24. februar 2005 Når man er 26 år har man ingenting å bo hjemme etter om det ikke er spesielle forhold som tilsier at de ikke klarer seg selv. Vanligvis vil man være i stand til å ta vare på seg selv når de er så gamle... Jeg syns det er helt greit å be sønnen sin på 26 om å finne seg noe eget. Har to brødre - han eldste flyttet da han var 34, og yngste er nå 30 og ser ut til å bli boende i lang tid ennå - til tross for at han tjener godt og ikke har noen unnskyldning for å bo hjemme, annet enn å ha gratis hushjelp (moren vår)...
Gjest Bringebær Skrevet 24. februar 2005 #20 Skrevet 24. februar 2005 Jeg vil si det er på høy tid! Når jeg får barn skal de ut av huset når de er mellom 18 og 20.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå