Gå til innhold

Hoppe over mensen - uønsket graviditet?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Håper på noen råd her.

Jeg har gått på p-piller i mange år, og jeg hopper stort sett over mensen ved hjelp av disse.
Jeg har sex (med kondom) i tillegg til at jeg går på p-piller. Likevel blir jeg paranoid over at jeg kan være/bli gravid.

Jeg får kraftige mensensmerter når jeg velger å ikke hoppe over, i tillegg til at jeg har eksamen nesten hver måned. Det passer "aldri" å ikke hoppe over :(
Samtidig er det jo vanskelig å vite om jeg faktisk er gravid, når jeg velger å ikke blø den måneden.
Noen som har samme dilemma? Hva er løsningen - bør jeg ta en graviditetstest for sikkerhets skyld, hver gang jeg er bekymra?
Har akkurat gjort meg ferdig med et brett.. 

 

 

Anonymkode: 08bab...a4b

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Den blødningen du får når du ikke tar pause er ingen garanti for at du ikke er gravid, så den kan du uansett ikke stole på. Den eneste måten å være sikker på er ved å ta en test. MEN sjansen for å bli gravid når du bruker både p-piller og kondom er tilnærmet lik null

Anonymkode: 31a11...017

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...