Gå til innhold

prevensjonsmiddel uten hormoner


Gjest anonym

Anbefalte innlegg

er også en av de som har fått nok av hormoner. men jeg er i et stabilt forhold og har sex ca 5 ganger i uken. hva slags prevensjonsmiddel passer best da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Vurderte pessar selv en periode, men slo det raskt fra meg. Virker nokså tungvint...

Jeg er kjempefornøyd med kobberspiral.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vurdert kobberspiral, men er veldig redd for å få enda større menssmerter enn det jeg har.. Noen som har erfaring med det?? Til vanlig har jeg så store smerter de 2-3 første dagene av mensen at smertestillende ikek hjelper, og dagen går med til å ligge på sofaen.. I tilelgg blør jeg ganske mye, og er en del jernfattig.. Jeg blir helt på tur av hormnoer, så prevansjon med hormoner vil jeg holde meg unna.

Har jo bodd med sambo i flere år, og begynner å bli rimelig lei av kondomstyret. :oops:

Vil så gjerne at det skal funke med kobberspiral, men så var det det med menssmertene...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm...kobberspiral kan gi økte blødninger og mer smerter. Jeg har ikke merket noe til det, men det er visst relativt vanlig.

Prevensjon skal ikke være lett..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Gjest Anonymous
steriliser deg da vel. fins nok av barn i verden som trenger foreldre så du slipper strekkmerker og overvekt osv.

det var vel en litt rask beslutning.....

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Anonymous

Kan anbefale Persona, en liten "datamaskin" med strips hvor du tisser på stripsen (8 ganger i mnd) også analyserer Personaen hormonene i urinen og finner ut hvor i syklusen du er. Veldig kjekt, den teller dager for deg og kommer med røde eller grønne dager. Siden den ikke går på temperaturen som mange andre gjør, er den enda sikrere. Også veldig fin til å finne eggløsningen når du vil bli gravid. Det er Unipath som fører den. (De samme som fører Clear Blue testene)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Anonymous
Siden den ikke går på temperaturen som mange andre gjør' date=' er den enda sikrere. [/quote']

Persona: 94% sikkert. Lady/Babycomp/Pearly: 99,3%.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...